Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 40
    Senior Member
    Nickname
    Dreamwalker
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad

Chaos Hilecilerine Karşı Çözüm Önerisi

Bildiğiniz üzere Chaos zamanı hilecilerin sayısı tavan yapıyor. Bazen 18 kişilik odanın 4ü hatta daha çoğu bile kxper olabiliyor. Zaten macro vb. program kullanan legal oyuncu ayağı altındakileri hiç saymıyorum bile.

Bu sorunun en büyük açığının Chaos a girmek için level sınırının olmamasından kaynaklandığını düşünüyorum. Nasıl ki UTC, Ronark Land ve Krowaza girebilmek için belirli level şartları getirdi ve bu durum sorunun büyük kısmını çözdü, Chaos için de aynı hatta çok daha büyük bir faydayı sağlayacağını düşünüyorum. Örneğin Chaosa girmek için en az 70 level şartı getirilse koxperlarda büyük bir azalma olacağını düşünüyorum.

Banned
    Nickname
    빠른코르트
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    +83 Olmalı.

Senior Member MyMarblad's Avatar
    Chaos etkinliğinde hile kullanan birini deşifre edebilmek çok zor. tüm etkinlik boyunca hem video çekeceksin hem pk atacaksın. Karakterler zaten kamufle olmuş durumda. Anlık yakalamak gerekiyor. çok zor.
    Fikirlere Critic Spike İşlemez !

Senior Member
    Nickname
    Dreamwalker
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by MyMarblad View Post
    Chaos etkinliğinde hile kullanan birini deşifre edebilmek çok zor. tüm etkinlik boyunca hem video çekeceksin hem pk atacaksın. Karakterler zaten kamufle olmuş durumda. Anlık yakalamak gerekiyor. çok zor.
    Aynen öyle. İsimlerin görünmemesinin de bir anlamı yok artık bence. Artık Chaosa ne zaman tıkladığın hangi gruba düşeceğini belirlemiyor tamamen rastgele gruba düşüyor ilk basan da son basan da. En azından nickler görünse reportlama işlemi x10 daha kolay olur.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Kolay ulaşılan bir seviye olan +70 değil de +80 olsa insanlar kendi oynayıp bir yerlere getirdiği karakterlerinde içinde niyetleri olsa dahi bunu yapmaya cesaret edemediklerinden ötürü bir azalma olur, doğru. Bu bakımdan güzel öneri ancak ardream, base karakterler zaten FT, JR, UTC gibi etkinliklerde hiç girememesi veya düşük kalmasından dolayı yararlanamıyorlar. Bu da giderse başka etkinlikleri kalmıyor. Bu bakımdan dolayı evet bir çözüm yolu ancak daha öncelikli hedef kimsenin mutsuz edilmeyeceği bir çözüm olmalı. He ama kalıcı çözüm gelene kadar geçici olarak bu çözüm de kabul edilebilir. Şunu da ekleyeyim, ardream veya base karakterim yok.

Banned
    Çözüm çok yapacak adam lazım.

Junior Member
    Katılıyorum choasta adama 3k skili atana kadar veya zehir atana kadar 10k HP'den 4k HP kalıyor insanlar makro veya illegal programlar kullandığı bariz bir anda bütün skilleri boşaltıyor karşısındaki kişiye bu yüzden lvl sınırı gelmeli choasa zaten 80 lvl ve üzeri insanları BDW'den mahrum ediyorsunuz bu eventtada +80 lvl sınırı getirip gerçekten oyunu oynayan kisilerin katılımına imkan sağlamanız.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Bdw'deki gibi ödül sistemi olabilir aslında, mesela 54'e kadar Abbys Gem atıyorum kafadan 75'e kadar kırmızı kutu +75 mavi kutu gibi.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Bdw'deki gibi ödül sistemi olabilir aslında, mesela 54'e kadar Abbys Gem atıyorum kafadan 75'e kadar kırmızı kutu +75 mavi kutu gibi.
    bence güzel bir öneri

Junior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    bencede güzel sistem