Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20
    Senior Member VSTiTrek's Avatar
    Nickname
    TiTrek
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad

Question Mage + Attack Power

AP mage hasarını arttırıyo mu arttırmıyo mu?

görev itemlerinden aldığımız staflar arasında sadece ap farkı var: standart 65 flame dmg ap si değişiyor.
    stafın ap si değiştikçe normal olarak karakterin ap si artıyor hasar da artıyor..

e peki wolf atılınca ap artıyor ama hasar artmıyor?

merak ettiğim şu ki magenin hasarını neler etkiliyo?
    KO bir oyun olabilir mi dersin ?

Senior Member
    Mageyi bende çözemedim. Full magic power elbise giyiyorum magic power alan damagesini arttırır diyorlar yaratıklara verdiğim damage aynı oluyor helt bonusda giysem magic power da giysem . Woe deki bonuslar alan damageni artırır diyorlar görev stafiyla farklı bı damage atmıyor. Magic power PK da etkisiz diyorlar bazıları da etkili diyor tamamen hurafe bir karakter gibi geliyor eğer +8 elixir ve üstü atak poweri olmayan bı staf alacaksan hiç alma yani görev stafiyla aynı vuruyor +7woe/+7 schorcing falan boş . En az hell blod 7 falan yapacaksın yoksa görev stafiyla aynı damageye atarsın

Quote Originally Posted by ViciVoKKe44 View Post
    Mageyi bende çözemedim. Full magic power elbise giyiyorum magic power alan damagesini arttırır diyorlar yaratıklara verdiğim damage aynı oluyor helt bonusda giysem magic power da giysem . Woe deki bonuslar alan damageni artırır diyorlar görev stafiyla farklı bı damage atmıyor. Magic power PK da etkisiz diyorlar bazıları da etkili diyor tamamen hurafe bir karakter gibi geliyor eğer +8 elixir ve üstü atak poweri olmayan bı staf alacaksan hiç alma yani görev stafiyla aynı vuruyor +7woe/+7 schorcing falan boş . En az hell blod 7 falan yapacaksın yoksa görev stafiyla aynı damageye atarsın
    Yanlısın var şahsen ben full mp set + takıları giydigimde hp setle 3k vurdugum moba 5 k giriyorum en aşağı :/

Senior Member
    Benim magede pek item yok oynamadigim için dizmedim onu . Ama helt bonus kıyafet yerine 10mp bonus veren kıyafetleri giydiğimde damage de bı fark olmuyor. Belki bu MP bonus açısından çok yüksek bir bonusa ulaşınca oluyordur ama düşük seviyede çok bir farkı olmuyor gibi geliyor

Junior Member
    Dostum AP mage de sadece Staff vuruşlarında etki eder. Örn. 300 Ap vardır staff 600 vuruyorsn, bu 500 olduğunda 900 1k vurursn. Bunu ben denedim bizzat. Nova ve diğer skillerde işe yaramaz ap.

2. konu Sen staff değiştiyorsn lwl aldıkça yeni staff geliyor. Sen o arada MP ye de bonus veriyorsn. Artan hasar oradan geliyor muhtemelen.

Member RandomPlayer's Avatar
    Server
    KO -> Manes
    Race
    Karus
    En basitinden bosscu mageler ringler hariç tüm takılarını saf mp veren takılar takar genelde. (Ringler de fr, shio ya da imir şeklinde olur.) Crystal earring, belt, amulet of magic power gibi. Boss keserken inanılmaz bir hasar artışı sağlar bunlar.Mp bonusu için pkda da bu hasar artışı geçerlidir. Olsa olsa alan skillerinde varsa bir farklılık olabilir. Çünkü pkda alan skilleri ile bir şey yapmadım pek. Mage team ile oynayanlar o kısma da açıklık getirebilir.

Staff konusuna gelirsek woe'nin her ne kadar flame damage'i yüksek olsa da atağı o kadar düşük kalıyor ki anlamını kaybediyor. Örnek vermek gerekirse şu dandik anti deffli kalkanlar var oyunda basılamayan. Delosta falan illa ki görmüşsündür. Misal +40 arrow defans versin. Bu kalkanın normal sağladığı defans çok düşük. Şimdi bir okçu sana bu kalkan takılıyken dsli haline göre daha mı az vuracak ? Cevap hayır. Çünkü antili kalkan o kadar az normal defans veriyor ki anti vermesinin bir espirisi kalmıyor. Staff da böyle. Eğer staff ap'si düşükse flame damage'i woe'deki gibi yüksek olsa da bir espirisi kalmıyor.

Banned
    Nickname
    KaRaGuLLe
    Class
    KO -> Warrior
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    öyleyse maddeler halinde sade anlaşılır en düzgün ve uygun cümleleri yazalım.

1. attack power arttıkça ( staff ın ap si , wolf veya sc lerle gelen artan ap ) sadece 42 lvl skili ve 72 lvl skili ( staff skilleri ) vuruşları artar.
    2. mp bonus arttıkça ( takılardaki , kıyafetlerdeki ve stafflardaki mp bonus ) sadece canavarlara vurduğumuz damage artar. örnek : jr , ft , exp görevlerini yaparken.

3. U ( stat point ) arttıkça ( mp ye verdiğimizde ) +60 lvl de her 1 lvl atladığında 5 point verebiliyoruz ve mp yi 255 e kadar yükseltebiliriz bu mp arttıkça ise karşı ırk a karşı ( pk da ardream , cz ve maradon arenada ) vuruş gücü artar. ( hem staff skilleri hemde bütün vuruş skilleri alanlarda dahil ) artar.
    4. int bonus ve stat point teki int arttığı zaman sadece mana artar.

5. shio tears , imir ring , flame ring gibi damage veren takıları aldığımızda ( alan skilleri vuruş skilleri staff skilleri hepsi ) vuruş gücü artar.

6. var mı arkadaşlar eksik yazdığımız bir şey dahada mage hakkında soru sormayın o kadarda karmaşık bir karakter değil
    NOT : Yinede mageye karşı haksızlık var. mp bonus pk da pasif çalışmıyor.

adam o kadar uğraşmış zamanında çalışıyor diyor https://www.youtube.com/watch?v=6LlTp9tLevY

Member RandomPlayer's Avatar
    Server
    KO -> Manes
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ertalhaoyuncu View Post
    2. mp bonus arttıkça ( takılardaki , kıyafetlerdeki ve stafflardaki mp bonus ) sadece canavarlara vurduğumuz damage artar. örnek : jr , ft , exp görevlerini yaparken.
    Şöyle şuraya bir video koyayım. Kıyafet ve takılardan gelen magic power bonus da karşı ırka karşı etkilidir.

https://www.youtube.com/watch?v=GZ-wJahIi_M

Banned
    Nickname
    KaRaGuLLe
    Class
    KO -> Warrior
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by RandomPlayer View Post
    Şöyle şuraya bir video koyayım. Kıyafet ve takılardan gelen magic power bonus da karşı ırka karşı etkilidir.

https://www.youtube.com/watch?v=GZ-wJahIi_M
    bebeğim öyle desene canımı ye şimdi