Results 1 to 3 of 3
    Junior Member

Bug yuzunden kaybedilen premium saatlerinin geri verilmesi hakkinda.

Merhaba,
    Bir kac hafta once yapilan guncelleme ile birlikte, oyuna her giris yapmaya calistigimda oyun ...190B uzantili (formda cozumu ile ilgili bilgier var) hatasi vererek oyundan atti. Bununla ilgili forumda bahsedilen her yontemi denedim ama hicbiri bir ise yaramadi. Konuyu acmamin sebebi elbetteki bu hatanin cozumunu sormak degil, nitekim bir sonraki hafta yapilan guncelleme ile oyun eskisi gibi calismaya basladi. Bu da acikca gosteriyor ki bu gecici sorun benim bilgisayarimda ne antivirus programini kapatmak ile, ne arka plandaki programlari kapatmak ile, ne ko klasorunu guvenli olarak gostermek ile ne de bahsedilen diger cozumler ile ilgili degildi.
    3 senedir herhangi bir problem ile karsilasmadan oynadigim oyun, gelen guncelleme ile birlikte hata vermeye basladi. Dahasi da bu ben ve benim gibi amerika'da oynayan bircok oyuncunun basina geldi ve onlar da giris yapamadilar. Ben de destek bolumunden ticket attim ve oyuna giremedigim icin kullanamadigim pre saatlerinin geri verilmesini talep ettim. Bana ne yazik ki yapimci firma ile gorusup, onlardan bilgi aldiklari takdirde bana geri donus yapacaklarini soyleyerek cok havada bir cevap verdiler. Yapimci firma ne zaman geri donus yapacak, bu durumu ne zaman ve nasil degerlendirecek hicbir detayli bilgi alamadim. Simdi de attigim ticket, sorun giderildigi icin kapatilmis.
    Ama ben halen kullanamadigim 7 gunluk premin saatlerini talep ediyorum. Ticket atamiyorum cunku sitenin destek bolumu, knight online secenegini sectirmiyor bana.
    Kendi paranizla satin aldiginiz premiumu oyunun guncellemesi ile gelen bir hata yuzunden kullanamadiginizi dusunun. Boyle bir durumda olsaniz siz ne yapardiniz? Ticketlar belli ki bir ise yaramiyor. Bundan oncede otp hatasi aliyordum ve sorunu duzeltebilmek icin bir suru cash kaybettim (programi kurmak, yeni otp istemek, otp yi resetlemek vs. icin). O zaman da bana yardimci olmadilar ve programi telefonuma kurmami talep ettiler (otp yi bilgisayarda kurmayi terchi etmistim). Ama kaybettigim cash pointleri de (40-45 cash) geri vermeyeceklerini soylediler. Simdi de bu yukarida bahsettigim konunun uzeri kapatilmaya calisiliyor ayni kisiler tarafindan gibi hissediyorum. Hakkimi nasil savunabilirim? Bu sorunun cozulebilmesi icin ne yapilabilir?
    Tesekkur ederim.
    Last edited by ZirconiuMPSU; 12-12-2017 at 07:49 PM.

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Merhaba,

Sanırım 0xE019100B Xigncode hatası alıyorsunuz. (190B'den tek anladığım bu) Bilgisayar güncellemelerinin eksik olduğunda da karşılaşılan bir durumdur. Lütfen ekran ve ses kartınızı son sürüme güncelleyip deneyiniz. Tekrar hata almanız durumunda konunuzu güncelleyiniz.

Junior Member
    Quote Originally Posted by akoml View Post
    Merhaba,

Sanırım 0xE019100B Xigncode hatası alıyorsunuz. (190B'den tek anladığım bu) Bilgisayar güncellemelerinin eksik olduğunda da karşılaşılan bir durumdur. Lütfen ekran ve ses kartınızı son sürüme güncelleyip deneyiniz. Tekrar hata almanız durumunda konunuzu güncelleyiniz.
    Sanirim derdimi tam olarak anlatamadim. Yukarida da degindigim gibi, her yontemi denedim, buna guncellemeleri yapmak da dahil. Hatta bu konuyu hem forumda hem diger sitelerde o kadar cok arastirdim ki size burada bu hata ile ilgili onlarca farkli cozum onerisi sunabilirim. Ama benim soylemeye calistigim sey 3 senedir boyle bir hata almamistim. Ne guncelleme sorunu vardi, ne virus programini aktif disi birakma derdi vardi, ne ko klasorunu guvenli olarak gosterme sorunu vardi, ne dns ayarlarini degistirme derdiyle ugrasiyordum vs. vs. Yani bunlarin hicbirini yapmiyordum ve oyun sorunsuzca guzelce calisiyordu. Ayrica belirttigim gibi bu sorun son guncelleme ile birlikte sadece abd de oynayan oyunculari etkiledi, turkiyede bir sorun yoktu. Ve tekrar belirttigim gibi, gecen haftaki guncelleme ile birlikte bu sorun giderildi artik o hatayi almiyorum. Tum bu soylediklerim, bu durumun benim bilgisayarimdan kaynaklanmadigini ve oyunun guncellemeleri ile ilgili oldugunu gosteriyor. Burada benim anlatmaya calistigim, mevzu bahsi gecen sorunun sanki benim virus programimdan, ya da guncellemeleri yapmamamdan, kisacasi benden kaynaklandiginin soylenilmesi ve bir haftalik kullanamadigim premium saatlerini geri alamayisimdir.
    Last edited by Atomic_bond; 12-14-2017 at 02:41 PM.

Tags for this Thread