Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Oyunda uyuşturucu propagandası yapmak kanunların ihlaline girer mi?

Bir adam var oyunda. Nickinde Bonzai bilmem ne yazıyor. Eslant'ta "bonzai saran var mı?" , "bonzai sarılır" , "kafam güzel bonzai kullananlar mesaj atsın" gibi şeyler yazıyor. Arada bir afk kalınca 13 yaşındaki kuzenime bırakıyorum charı 5-10 dakikalığına. Yanımdaydı o da. "Abi bonzai ne, güzel mi" diyor. Yarım saat çocuğa bonzainin zararlarını anlattım, videolar izlettim. Polis sayfalarında gezindim. Gidip anasına babasına anlatsa, bana "sen nasıl oyunlar oynuyorsun da çocuğa oynatıyorsun?" diyecek. Ekran görüntüsü aldım. Her şey belli. Eğer bu tür şeylere "kanunların ihlali" ban politikası kapsamında yaklaşılıyorsa Cheat Report kısmında şikayet edeceğim.
    Özellikle forum üyelerinden çok GM ve Moderatör kardeşlerimiz yorum yaparsa sevinirim.

Edit: Adamın nicki bile bonzaili bir şey.
    Last edited by MythAsSasSin; 11-22-2017 at 11:29 PM. Reason: Font

Senior Member
    Adam RPG takılıyor işte ne kadar güzel.

Senior Member Linaria's Avatar
    Nickname
    SyringaVULGARIS
    Class
    KO -> Mage
    Race
    El-Morad
    İllegal Karakter İsmi
    Ceza : Süresiz hesap kapatılması

Oyun yetkililerinin isimlerini taklit etmek, veya başka oyuncuların isimlerini, kotu niyetli taklit etmek, karakter isminde (kısaltma ve ustu kapalı dahi olsa) küfür / rencide edici ibare kullanmak, telif hakkıyla korunan marka, v.b kelimeleri isim olarak kullanmak da dahil, ancak bunlar ile sınırlı olmamakla birlikte.

Bu kategoriye dahil olabilir , öğrenebilir isem eğer tekrar cevaplarım.

Quote Originally Posted by Linaria View Post
    İllegal Karakter İsmi
    Ceza : Süresiz hesap kapatılması

Oyun yetkililerinin isimlerini taklit etmek, veya başka oyuncuların isimlerini, kotu niyetli taklit etmek, karakter isminde (kısaltma ve ustu kapalı dahi olsa) küfür / rencide edici ibare kullanmak, telif hakkıyla korunan marka, v.b kelimeleri isim olarak kullanmak da dahil, ancak bunlar ile sınırlı olmamakla birlikte.

Bu kategoriye dahil olabilir , öğrenebilir isem eğer tekrar cevaplarım.
    Anlamadım kardeşim. Kanunların ihlali kapsamında değerlendirilebilir mi? Ona göre Cr'de konu açacağım.

Ac hemen. Direk banlarlar.

Senior Member ElSalvadoreQM's Avatar
    Nickname
    TheaGORS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    Fellow
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Buraya açana kadar kanıtlarıyla beraber cr bölümüne açsaydınız keşke konuyu ceza-i işlem gerektirip gerektirmediğini netice de onlar karar veriyor.

Member SahipZiz17's Avatar
    Nickname
    xKushina
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    DostlaR
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Bir sürü sigara markasını nick olarak kullanan var bu adamların uyarılması ve gerekirse bir defalık bedava ncs verilmeli bence.. halen değiştirmezlersede banlanmalılar... malum sigara reklamı heryerde yasak...

Quote Originally Posted by SahipZiz17 View Post
    Bir sürü sigara markasını nick olarak kullanan var bu adamların uyarılması ve gerekirse bir defalık bedava ncs verilmeli bence.. halen değiştirmezlersede banlanmalılar... malum sigara reklamı heryerde yasak...
    Olum adamın nickinin bonzai olmasına falan lafım yok. Roman havası bile var elimde patladı bonzai diye. Ama bu adam bonzai saralım, saran var mı, kafası şöyle güzel tarzında şeyler yazınca iş zıvanadan çıktı.

Senior Member AngryBird's Avatar
    Nickname
    ARROWRISES
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Dexterity
    Server
    KO -> Europa
    Race
    El-Morad
    burasi kamu spotumu yazsın sen içmiyorsan sana zararı ne zararı kendisine isteyen istediğini içer annesi babası düşünsün aynı sekilde isteyen istediğini nickide kullanır bunun cezası olmaz küfür hakaret etmediği sürece .
    #Dexterity

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Merhaba,

Kanıtlarınızla birlikte Cheat Reports bölümüne şikayet oluşturabilirsiniz.