Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15

Question Gaming Ekipmanların Knight Online'da Yasak Olması.

Merhaba sevgili Knight Online oyuncuları ve Yönetimi.

Piyasa da çok pahalı fiyatlara satılan ama Knight Online'da kullanması yasak olan Gaming Ekipmanları(mouse, klavye) yasak olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben bir çok mmorpg oyunu oynadım hala oynuyorum bu oyunlar da bu ekipmanları kullanıyor diye kimse ne ban yiyor nede diğer oyuncular tarafından kolsuz itamları yiyor.

Bu Gaming Ekipmanları Yasağı Kalkmalı. Adı üstüne Gaming ekipmanı Knight Online da bir oyun?

Senior Member
    Nickname
    Lich - Fsociety
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    NeverDieTurkey
    Race
    El-Morad
    Makroyu kötü niyetle kullananlar yüzünden nedir bu kötü niyet dersen mesela okçuların apede veya başka slotlarda genie yerine makro kullanarak kasmaları hatta bazılarının genie altında makro açıp daha seri atack yapmaları genieye sadece can mana wolf bastırmaları ayrıca rogue karakterlern minor skilini sağtıkla veya klavyeden basmak yerine tuşa atayıp normal bir userden çok daha seri bir şekilde minor combo yapabiliyor başka bir örnek vereyim okçuda 3lü 5li ok skillerini ayarlayıp normalde 3 tuşa basılıp yapılabilen bir komboyu tek tuşla istediği kadar yapabilmesi , yine başka bir sorun warriorların yere vurma skilinin zaten bir efekti yok çok seri şekilde yere vurabiliyorlar veya berserker atack skilini failed vermeden vurduruyorlar , utc forgetten temple gibi süre bekleyerek girilebilen etkinliklere makroyu bir şekilde ayarlayıp sürekli tıklatarak girmeleri vs vs bir çok problem var aslında bu problemler bence nttgame'nin açıkları 3lü 5li ok için bir bekleme süresi eklenebilir , warriorun yere vurma skilleri için bir efekt bekleme süresi eklenebilir (mesela mage novasının bir kullanım süresi var tabiki bir mage gibi değil ama en azından yürürken yere vurmamalı kullanmak için 0.5 saniye gibi bir süre geçmeli vs vs.) roguenin minörü için biraz daha cd süresi arttırılabilir.en azından UTC level sınırı 80+ olmalı , forgetten templeye 80 kişi den sonra 2. bir forgetten temple açılmalı veya sistem komple değiştirilmeli. Yani oyunda hala değişmesi gereken bir çok şey var. Bir çok private server bizim oynadığımız oyundan daha az hata barındırıyor ama güvenceleri yok. onlar yapabiliyor ise nttgameninde yapabiliyor olması lazım.

Makronun kullanımı nasıl olmalı dersen mesela mage oynuyorsun 9. skilde çiftlemen 0 dada 62 tozun var sen klavyeden 0 9 a basmak yerine makroyu bir tuşa atayıp tek tuşla 62 tozu çiftleme yapabilmen gibi ufak tefek yardımcı şeyler yapabilirsin.
    Yazım hataları için özür dilerim .

Not: Engelli kardeşlerimizin sırf makro kullanarak oyun oynuyor diye banlanmaları veya hapse atılmalarını kınıyorum. O insanların bu oyunu oynamak için başka şansları yok. Lütfen biraz empati.
    Last edited by gurki; 11-07-2017 at 06:53 PM.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Vega
    Bu tip ekipmanları kullanmak yasak değil ama yazılımını oyun için seri hale getirmek yasak örnek veriyim bazı arkadaşlar düşünüyor ki bana bir şey olmaz siz makroyla sürekli aynı saniyelerde bir şeyi seri hale getirirseniz LOG'a düşer ve o log üzerinden incelenip ceza alabilirsiniz.Knight Online oyunun da Makro kullanan oyuncu aşırı üstünlük sağladığı için YASAKTIR. Ve ne zevk alıyorsunuz ki allah aşkına ?? Makro ne ya bu kadar mı acizsiniz.

Senior Member LiteraryLuckys's Avatar
    Eğer bir oyunda herkes eşit değilse o oyun oyun değildir. Örnek vermek gerekirse Rust oynuyorum ve uzunca bir süre oyunda makro serbest idi şimdi ise yasaklandı. Makro serbest iken 4 mermide beni öldüren oyuncuları şimdi madara ediyorum. Oyunu sen oynamadıktan sonra makro oynasın dursun ne önemi var ?

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Oyuncu ekipmanları yasak değil, ekipmanların yazılımlarını makroyla kullanmanız yasak. Tespit edildiğinizde ceza alırsınız.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Quote Originally Posted by dumanebubekir53 View Post
    Merhaba sevgili Knight Online oyuncuları ve Yönetimi.

Piyasa da çok pahalı fiyatlara satılan ama Knight Online'da kullanması yasak olan Gaming Ekipmanları(mouse, klavye) yasak olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben bir çok mmorpg oyunu oynadım hala oynuyorum bu oyunlar da bu ekipmanları kullanıyor diye kimse ne ban yiyor nede diğer oyuncular tarafından kolsuz itamları yiyor.

Bu Gaming Ekipmanları Yasağı Kalkmalı. Adı üstüne Gaming ekipmanı Knight Online da bir oyun?
    gaming ekipmanlari kullanmak yasak degildir. sadece gaming ekipmanlara uyarlanmis programlarin oyun icerisinde kullanmasi yasaktir.
    Ayrica gaming ekipmanlar genel bazda MMORPG oyunlari gore dizayn edilip cikarilir . RPG tarzi oyunlara gore degil

Senior Member Philly's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by DeathKiss526 View Post
    gaming ekipmanlari kullanmak yasak degildir. sadece gaming ekipmanlara uyarlanmis programlarin oyun icerisinde kullanmasi yasaktir.
    Ayrica gaming ekipmanlar genel bazda MMORPG oyunlari gore dizayn edilip cikarilir . RPG tarzi oyunlara gore degil
    Sadece bilgi yanlışını düzeltmek için yazıyorum. Knight Online bir MMORPG'dir. MMORPG oyunları aynı zamanda RPG'dir. MMO, Massively Multiplayer Online, yani Devasa Çoklu Oyunculu demektir.

Quote Originally Posted by DeathKiss526 View Post
    İlk olarak kurduğun cümle çok saçma ikinci olarak bu oyunun zaten RPG yönü yok.
    Last edited by warwinder; 11-07-2017 at 11:54 PM.

Senior Member Philly's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by warwinder View Post
    İlk olarak kurduğun cümle çok saçma ikinci olarak bu oyunun zaten RPG yönü yok.
    Konu çok dağıldı ama KO’nun RPG yönü yok mu? Yok artık RPG Role Playing Game demektir. Yani bir karakteriniz (avatarınız) vardır. Onun yaşadığı bir dünya vardır. Bu dünyanın gerçek dünyadan bağımsız kendi sanal gerçeklik tutarlılığı vardır. Karakterin ayırt edici, kendine has özellikleri vardır. Ve siz o karakterin rolünü oynarsınız, kendinizi değil.

Quote Originally Posted by Philly View Post
    Konu çok dağıldı ama KO’nun RPG yönü yok mu? Yok artık RPG Role Playing Game demektir. Yani bir karakteriniz (avatarınız) vardır. Onun yaşadığı bir dünya vardır. Bu dünyanın gerçek dünyadan bağımsız kendi sanal gerçeklik tutarlılığı vardır. Karakterin ayırt edici, kendine has özellikleri vardır. Ve siz o karakterin rolünü oynarsınız, kendinizi değil.
    RPG ne demek biliyorum çoğu oyunun RPG serverlarında da oynadım gerçekten zevkli oluyor onun için böyle bir yorum yaptım, Knight RPG bir oyun değil demedim, RPG yönü yok dedim, şu oyunda RPG oynayan tek bir insan bile bulamazsın.
    Last edited by warwinder; 11-08-2017 at 08:13 AM.