Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 25
    Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus

Question OTP Error Yetkili biri yardımcı olursa ..

Saçma sapan birşey yüzünden oyuna giremiyorum.Benim telefonumda saat dilimi olarak utc +3 istanbul yok ve ben birden fazla denemem sorunu şuan otp error hatası alıyorum.Oyuna nasıl girebilirim bi yetkili yardımcı olabilir mi ? Direk saati güncel saat olarak yazıyorum kabul etmiyorum +3 olan başka bir saat dilimi seçiyorum fakat şuan otp error hatası verdiği için onuda deneyemiyorum. Bu kadar saçma sapan bir güvenlik sistemi olamaz.Ne yapmam lazım şuan gerçekten mantıklı bir açıklama yapıcak bi yetkili varsa yardımcı olsun.

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Merhaba,

ERROR! OTP LOGIN FAILED WITH UNKNOWN ISSUE. PLEASE CONTACT CUSTOMER SERVICE
    Yani diyor ki ''HATA! BİLİNMEYEN SORUN. HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN ''

Bu durum için çözümlerimiz oldukça basit

Lütfen AnyOTP programını kullanmış olduğunuz cihazın Saat & Tarih güncellemesini ve AnyOTP programının ayarlar bölümünden Time Synchronize işlemini buradan gerçekleştiriniz. Zaman ayarlarınızın İstanbul (UTC+3) olarak yapılandırıldığından emin olunuz.

Daha sonra oyuna giriş için , OTP testi veya Portal üzerinden değişim işlemleri için daha önce kullanılmamış bir OTP kodu kullanınız.

Eğer sorununuz hala devam ediyorsa hatalı giriş denemeleri sebebi ile sistem kendini bloke etmiş olabilir. Sistemin bloke durumunu kaldırmak için lütfen burada bulunan adımları gerçekleştiriniz.

İşlemler lütfen adım adım uygulayınız.

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Sanırım anlatamadım gayet açık yazıyorum bakın Zaman ayarlarında İstanbul (UTC+3) yok olmadığı için sıfırlasam bile yine aynı duruma düşücem. Mantık olarak Sizin saat ayarlarınızdan kaynaklanan durum için ayrıca ben neden 5 npoint veriyorum.Bunu daha stabil çalışan bir program haline getirebilirsiniz.Cümlenin sonunda tekrar dile getiriyorum telefonumda İstanbul (UTC+3) YOK.

Umarım durumun farkında varmışsınızdır.

Telefonumun saat ayarları kısmında İstanbul (UTC+3) YOK

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Şu alt alta yazdığınız ve ısrarla anlamak istemediğiniz şey var ya tam olarak sorun o, saat ve saat diliminiz yanlış olduğu için OTP hata veriyor.

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Değerli arkadaşlar, OTP güncel saat sistemi ile çalışan bir sistemdir. Sizin bilgisayarınızın telefonunuzun saatleri kış saati uygulamasına otomatik olarak geçtiyse ve siz buna rağmen OTP kodu deniyorsanız elbette yanlış kod verir. Bunun çözümü OTP'yi silmek, kaldırmak, yeniden kurmak değildir çünkü saatiniz ve saat diliminiz yanlış olduğu sürece OTP yanlış kod vermeye devam edecektir. Lütfen bilgisayarınızı güncelleyiniz ve saat, saat dilimini kontrol ediniz. Saat ve saat diliminizi düzelttikten sonra OTP sorunsuz olarak çalışmaya devam edecektir.

UTC+03:00 İstanbul
    Android için,

Otomatik saat tarih kısmını seçtiğinizde mobil aygıtınızın güncellemesi güncel durumdaysa yine sıkıntısız olarak OTP'yi kullanabilirsiniz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Sanırım anlamamak üzere sizi buraya görevlendirmişler telefonumda Ne Türkiye için bir saat dilimi var nede İstanbul için .. Bu nedenle Diğer avrupa saat dilimi olarak sanırım genelleme yapmışlar fakat oda +2 fakat biz +3 olduğumuz için dediğin gibi bir saat dilimi yok.Ben telefonun saat ayarları kısmından Ne Türkiye için ayrı bir saat dilimi nede İstanbul için ayrı bir saat dilimi seçebiliyorum.Saatler ileri alınmadan önce Diğer avrupa ülkeleri olan saat dilimi seçiliydi ve otp sorunsuz çalışıyordu bu güne kadar dünde sorun yoktu siz oyunda saat ayarı yapınca sorun oldu.Telefonumda Türkiye veya İstanbul için ayrı bir saat dilimi olsa zaten seçeceğim sorunda bu seçemediğim için sorun yaşıyorum.Durmadan aynı şeyi anlatmaktan vazgeçin yazılan yazıyı anlamaya çalışın.TELEFONUMDA ÜLKEMİZE AİT BİR SAAT DİLİMİ YOK DİĞER AVRUĞA ÜLKELERİ OLARAK GENEL BİR SAAT DİLİMİ VAR ODA +2 BUGÜNE KADAR ÇALIŞIYORDU ...Burada sorunun zaten saatten kaynaklı olduğunu biliyorum bana hala sorun saatten kaynaklı demeyin. Sony z2 kullanıyorum nedense telefonda ayrı olarak Türkiye için bir saat dilimi yok +3 olarak başka saat dilimleri mevcut onları seçip deneyebilirim fakat ben şuan bu sorundan kaynaklanan birşey için 5npoint vermem program sizin programınız ve stabil olarak çalışmıyor.Benim telefonumda ülkemize ait bir saat dilimi yoksa ben otp kullanamıcak mıyım ? Sizden daha yetkili biri cevaplarsa sevinirim birşey bildiğinizi ve bir işe yaradığınızı düşünmüyorum.

Senior Member
    Quote Originally Posted by JxOzzy16 View Post
    Sanırım anlamamak üzere sizi buraya görevlendirmişler telefonumda Ne Türkiye için bir saat dilimi var nede İstanbul için .. Bu nedenle Diğer avrupa saat dilimi olarak sanırım genelleme yapmışlar fakat oda +2 fakat biz +3 olduğumuz için dediğin gibi bir saat dilimi yok.Ben telefonun saat ayarları kısmından Ne Türkiye için ayrı bir saat dilimi nede İstanbul için ayrı bir saat dilimi seçebiliyorum.Saatler ileri alınmadan önce Diğer avrupa ülkeleri olan saat dilimi seçiliydi ve otp sorunsuz çalışıyordu bu güne kadar dünde sorun yoktu siz oyunda saat ayarı yapınca sorun oldu.Telefonumda Türkiye veya İstanbul için ayrı bir saat dilimi olsa zaten seçeceğim sorunda bu seçemediğim için sorun yaşıyorum.Durmadan aynı şeyi anlatmaktan vazgeçin yazılan yazıyı anlamaya çalışın.TELEFONUMDA ÜLKEMİZE AİT BİR SAAT DİLİMİ YOK DİĞER AVRUĞA ÜLKELERİ OLARAK GENEL BİR SAAT DİLİMİ VAR ODA +2 BUGÜNE KADAR ÇALIŞIYORDU ...Burada sorunun zaten saatten kaynaklı olduğunu biliyorum bana hala sorun saatten kaynaklı demeyin. Sony z2 kullanıyorum nedense telefonda ayrı olarak Türkiye için bir saat dilimi yok +3 olarak başka saat dilimleri mevcut onları seçip deneyebilirim fakat ben şuan bu sorundan kaynaklanan birşey için 5npoint vermem program sizin programınız ve stabil olarak çalışmıyor.Benim telefonumda ülkemize ait bir saat dilimi yoksa ben otp kullanamıcak mıyım ? Sizden daha yetkili biri cevaplarsa sevinirim birşey bildiğinizi ve bir işe yaradığınızı düşünmüyorum.
    kardeşim belliki olayın ne olduğunu idrak edemiyorsun sorunu yaşaman nttgame'in oyun saatlerini kurcalaması değil o bahsettiğin avrupa ülkelerinin kış saati dilimine geçmesi Türkiye'nin geçmemesi hal böyle olunca ve sen onların saat dilimini kullanınca otp programın yanlış kod veriyor sen saat dilimini modların anlattığı şekilde düzeltmedikçe milyon kere otp kursan yine çalışmaz yani saçmalık otp'de değil senin o telefonda saat dilimini ayarlamaman konunun en büyük saçmalığı

Senior Member
    Nickname
    DaNGeRouSARROW
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    VeNDeTTA
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Kardeşim Netten Saat Kaç Yaz Ve Max 10 Saniye Farkla Ayarlar İster Avrupa Yazsın İster Başka Bişi Gmt +3 ve ya UTC+3 İkiside Aynı Şey Sen Saatini Değiştir
    Otp Senkronize Et Sora Dene O Yok Bu Yok Demek Yerine Onca Yazılanı Bi Yap

Junior Member
    söylenen şeyleri denedim 2 kez sıfırlayıp tekrar kurdum ama olmuyor. otp testinden baktıgımda "Servis Kontrolü" tikli "OTP Kodu Doğrulama" ise kırmızı çarpı ile gösteriyor.
    ayrıca otp testinden otp denedigimizde neden 10 tane yanlışta sıfırlamak gerekiyor ?

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Beyler sorun benim telefonumda değil bu olay her sene olan bir durum Eğer oyunu ülkemizde yayınlıyorlarsa ona göre önceden tedbir alacaklar.Bakacaklar saatler ileri alınırsa nasıl bir sorun çıkar bu soruna göre nasıl bir çözüm getirebiliriz.Bundan sonra saatler tekrar geri alacak ozaman yine aynı durum olucak başlarına gelen hiç bir durumdan ders çıkartmıyolar.Ben yabancı bir şirketin Türkiye ayağında oyun görevlisi olarak çalışıyorum çalıştığım şirkette yayıncı bir şirket bizler bunun için cuma ve cumartesi günleri fazladan çalışmak zorunda kaldık burada herkes 1 gün boyunca tüm etkinliklere +1 saat olarak girdi burda aslında herkes mağdur.Bunun gibi durumlar meydana gelmemesi için cuma veya cumartesi günü fazladan çalışabilirlerdi.Konumuza gelirsek telefonumda ülkemize ait bir saat dilimi yok sadece diğer avrupa ülkeleri var sanırım bu ülkemizide içeriyor fakat oda +3 değil +2 bu nedenle ben otp de sıfırlasam aynı hatayı alıcam eğer ben aynı hatayı almaya devam edeceksem burada durum benim sorunum değil şirketin sunduğu güvenlik programı sorunlu.Bu gün oyun içi saatler normale dönmüş o zamana kadar birşey yoktu zaten..Burada netten bak saat kaçsa ona göre ileri fln yap diyen arkadaşa sesleniyorum biz bu programı kullanmak için eğer npoint veriyorsak bu programın çalışması gerekli.

Senior Member PearLyTheGreenFairy's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by normmm View Post
    söylenen şeyleri denedim 2 kez sıfırlayıp tekrar kurdum ama olmuyor. otp testinden baktıgımda "Servis Kontrolü" tikli "OTP Kodu Doğrulama" ise kırmızı çarpı ile gösteriyor.
    ayrıca otp testinden otp denedigimizde neden 10 tane yanlışta sıfırlamak gerekiyor ?
    buna çözüm bilen varmı ?
    Same shit, different day