Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 50
    Senior Member

Knight ONLİNE Kemik Taban Oyuncusunu Kayıp mı Ediyor?

13 yıllık Knight Online, 2007-2009 yılları arasında oldukça revaçta olan, her kesimden ve yaştan insanların oynadığı popüler bir oyundu.
    Geniş kitleleri ve özellikle genç bireyleri kendine çekmeyi başarmış şirket neden aniden düşüşe geçmişti?..
    Knight Online özellikle 2007 yılı sonlarında alışılagelmiş oyunların tabularını yıkarak, oyuna katmış olduğu takım ruhuyla, avcılık hırsıyla ve ticaret faaliyetleriyle oyuncularda adeta bir sinerji yaratmıştı. Evde internetin pek yaygın olmadığı o yıllarda, internet kafelerde oturan gençlerin, Knight Online denilen bu oyunu kendilerini kaptırmışçasına oynadıklarını görmemek hiç de elden değildi.
    Bilgisayarın önemli donanım parçalarından olan klavye ve fare satışlarını arttırmış, hatta internet kafelerin de uzun yıllar bu sektörden ekmek yemelerini sağlamıştır.
    Artık forumlarda ayrı bir Knight Online bölümleri açılmış, geriye kalan oyunlar için de ‘DİĞER’ isminde başlık açılmıştır.
    Peki, oyunu aniden düşüşe geçiren etmenler nelerdi? Oyun, hiç bitmeyeceğini düşündüğümüz popülaritesini neden kaybetmişti? Sürekli düşüş ve başarısızlık grafiği çizen ve kendini toparlayamayan Knight Online, oyuncuların büyük bir çoğunluğunu korsan sunuculara kaptırmıştı. Tüm bu gelişmelerin altında yatan birtakım sebepler şunlardı:

ESKİ YÖNETİM DÖNEMİNDE Hilenin Meşrulaştırılması

Şüphesiz ki Knight Online varlığından beri onlarca hileye tanık olmuştur. Hileler tartışmasız en çok da Türk oyuncular tarafından üretilmiş ve oyuna kazandırılmıştır. Ancak günümüzü önceki yıllardan ayıran fark: o dönemde hileye karşı sert müdahaleler olmuştur.
    Günümüze doğru yaklaştıkça hileye olan mücadele yöntemleri azaltılmış, ''ESKİ YÖNETİM DÖNEMİNDE'' hileye göz yumulmuş, ESKİ YÖNETİM hileye karşı duyarsızlaşmış ve oyuncular hilesiz oynayamaz duruma gelmiştir. Yönetimin bu vurdumduymaz tavrı ve hileyi önleyeceğiz masallarının altının bir türlü doldurulamaması oyuncuları oyundan inanılmaz bir hızda uzaklaştırmıştır. Bu da oyuncuların eski yönetim zamanında sarılması güç yaralara sebebiyet vermiştir.

Her Yenilikte Aynı Masalların Kabak Tadı Vermesi

Yönetimin oyuna getirdiği her yenilikte oyunun düzeleceği umudunun verilmesi ve her seferinde oyuncuların umutlarının boşa çıkması takipçilere bıkkınlık hissi vermiştir.

Oyunculara İnat Yenilikler

Knight Online oyuncuları oynadıkları oyunun grafiklerinin iyileştirilmesini ve oyuna yenilikler getirilmesini hiçbir zaman talep etmemişlerdir.
    Aksine her gelen yenilik sonrası tepkilerini göstermişlerdir. Ancak yönetimin oyunun temel mantığıyla bağdaşmayan bir takım yeniliklerde ısrarcı olması, oyunun kuruluş felsefesinden uzaklaştığı görüşünü savunanları oyundan uzaklaştırarak eski sürümlerde açılmış ve resmi olmayan PVP oyunlarına yöneltmiştir.

Oyuncuları rahatsız eden yeniliklerden bazıları şunlardır:

Eski Moradon ve efsane müziğin oyundan kaldırılması
    Seviye yükseltmenin ve eşya yapmanın kolaylaşması, oyunun emeğe dayalı yönünden uzaklaşıp tamamen para ver oyun oyna mantığına bürünmesi
    Oyunun temel mantığına aykırı ‘KANAT’, ‘FUTBOL SAHASI’ gibi yeniliklerin getirilmesi
    Slot sohbetlerini öldüren, el emeğini yok eden otomatik oyun BOT’unun getirilmesi
    Büyücü karakterlerin seviye geliştirdiği mezarlıktaki slotların oynanmayacak şekilde bozulması
    Oyuncu kapasitesinin yüksek olması sebebiyle talebi karşılayamayan sunucuların rahatlaması sebebiyle açılan yeni sunucuların artık para için sık düzeyde açılması
    Colony Zone isimli, yüksek seviyelerin savaş yaptığı alanın, Ronark Land BASE isimli yeni savaş alanı ile öldürülmesi
    Oyuna getirilen aşırı uç silah ve zırhlar yüzünden oyunun efsane eşyalarının tamamen çöp durumuna düşmesi
    Yetenek açmanın kolaylaştırılması ve oyuncularda heves kalmaması
    Büyücülerin 80. Seviyede alev büyüsündeki Vampiric Fire yeteneğinin vasıfsız bir yetenek ile değiştirilmesi
    Büyücülerin elektrik ve buz yeteneklerinin başarı oranının düşürülmesi
    Oyunun grafiklerinin alışılagelmiş olanlardan uzaklaşarak, KO oyuncusunun beğenmediği ve beklentisi dışında olan düzeyde değiştirilmesi
    Oyunda uzun zamandır düzelmeyen açıklar, telafi edilemeyen eksiklikler
    LWL JUMP adı verilen etkinlik ile emeksiz, paraya dayalı seviye yükseltme etkinliklerinin başlaması ve sunucularda aniden artış yapan +70 seviyesindeki karakterler
    Priest karakterlerin POT ticaretinin, rezleme özelliğinin öldürülmesi
    Oyuna yarım yamalak, özensiz hazırlanmış Türkçe Yamasının getirilmesi
    Oyunun genel grafiklerinin ve yetenek efeklerinin giderek çocuk oyununu andıran, basit ve gereksiz bir görüntü halini alması
    Oyuncuların taleplerini dikkate almayan, dik başlı ve çıkarlarını oyuncuların taleplerinin önünde tutan yapım şirketi ile oyun yönetimi
    Oyuncuların kendilerini değersiz ve yönetim tarafından kullanılıyor hissetmesi

Kardeş okadar yazıyı okuyamadım ama. Benim bildiğim kemik oyuncular terk etmez ara verir geri gelir
    Mesela benim gibi dün destanda bu hesabı aldım Ring halinde.

Senior Member
    Alıntıdır bu arada.

Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Karayosunu View Post
    13 yıllık Knight Online, 2007-2009 yılları arasında oldukça revaçta olan, her kesimden ve yaştan insanların oynadığı popüler bir oyundu.
    Geniş kitleleri ve özellikle genç bireyleri kendine çekmeyi başarmış şirket neden aniden düşüşe geçmişti?..
    Knight Online özellikle 2007 yılı sonlarında alışılagelmiş oyunların tabularını yıkarak, oyuna katmış olduğu takım ruhuyla, avcılık hırsıyla ve ticaret faaliyetleriyle oyuncularda adeta bir sinerji yaratmıştı. Evde internetin pek yaygın olmadığı o yıllarda, internet kafelerde oturan gençlerin, Knight Online denilen bu oyunu kendilerini kaptırmışçasına oynadıklarını görmemek hiç de elden değildi.
    Bilgisayarın önemli donanım parçalarından olan klavye ve fare satışlarını arttırmış, hatta internet kafelerin de uzun yıllar bu sektörden ekmek yemelerini sağlamıştır.
    Artık forumlarda ayrı bir Knight Online bölümleri açılmış, geriye kalan oyunlar için de ‘DİĞER’ isminde başlık açılmıştır.
    Peki, oyunu aniden düşüşe geçiren etmenler nelerdi? Oyun, hiç bitmeyeceğini düşündüğümüz popülaritesini neden kaybetmişti? Sürekli düşüş ve başarısızlık grafiği çizen ve kendini toparlayamayan Knight Online, oyuncuların büyük bir çoğunluğunu korsan sunuculara kaptırmıştı. Tüm bu gelişmelerin altında yatan birtakım sebepler şunlardı:

ESKİ YÖNETİM DÖNEMİNDE Hilenin Meşrulaştırılması

Şüphesiz ki Knight Online varlığından beri onlarca hileye tanık olmuştur. Hileler tartışmasız en çok da Türk oyuncular tarafından üretilmiş ve oyuna kazandırılmıştır. Ancak günümüzü önceki yıllardan ayıran fark: o dönemde hileye karşı sert müdahaleler olmuştur.
    Günümüze doğru yaklaştıkça hileye olan mücadele yöntemleri azaltılmış, ''ESKİ YÖNETİM DÖNEMİNDE'' hileye göz yumulmuş, ESKİ YÖNETİM hileye karşı duyarsızlaşmış ve oyuncular hilesiz oynayamaz duruma gelmiştir. Yönetimin bu vurdumduymaz tavrı ve hileyi önleyeceğiz masallarının altının bir türlü doldurulamaması oyuncuları oyundan inanılmaz bir hızda uzaklaştırmıştır. Bu da oyuncuların eski yönetim zamanında sarılması güç yaralara sebebiyet vermiştir.

Her Yenilikte Aynı Masalların Kabak Tadı Vermesi

Yönetimin oyuna getirdiği her yenilikte oyunun düzeleceği umudunun verilmesi ve her seferinde oyuncuların umutlarının boşa çıkması takipçilere bıkkınlık hissi vermiştir.

Oyunculara İnat Yenilikler

Knight Online oyuncuları oynadıkları oyunun grafiklerinin iyileştirilmesini ve oyuna yenilikler getirilmesini hiçbir zaman talep etmemişlerdir.
    Aksine her gelen yenilik sonrası tepkilerini göstermişlerdir. Ancak yönetimin oyunun temel mantığıyla bağdaşmayan bir takım yeniliklerde ısrarcı olması, oyunun kuruluş felsefesinden uzaklaştığı görüşünü savunanları oyundan uzaklaştırarak eski sürümlerde açılmış ve resmi olmayan PVP oyunlarına yöneltmiştir.

Oyuncuları rahatsız eden yeniliklerden bazıları şunlardır:

Eski Moradon ve efsane müziğin oyundan kaldırılması
    Seviye yükseltmenin ve eşya yapmanın kolaylaşması, oyunun emeğe dayalı yönünden uzaklaşıp tamamen para ver oyun oyna mantığına bürünmesi
    Oyunun temel mantığına aykırı ‘KANAT’, ‘FUTBOL SAHASI’ gibi yeniliklerin getirilmesi
    Slot sohbetlerini öldüren, el emeğini yok eden otomatik oyun BOT’unun getirilmesi
    Büyücü karakterlerin seviye geliştirdiği mezarlıktaki slotların oynanmayacak şekilde bozulması
    Oyuncu kapasitesinin yüksek olması sebebiyle talebi karşılayamayan sunucuların rahatlaması sebebiyle açılan yeni sunucuların artık para için sık düzeyde açılması
    Colony Zone isimli, yüksek seviyelerin savaş yaptığı alanın, Ronark Land BASE isimli yeni savaş alanı ile öldürülmesi
    Oyuna getirilen aşırı uç silah ve zırhlar yüzünden oyunun efsane eşyalarının tamamen çöp durumuna düşmesi
    Yetenek açmanın kolaylaştırılması ve oyuncularda heves kalmaması
    Büyücülerin 80. Seviyede alev büyüsündeki Vampiric Fire yeteneğinin vasıfsız bir yetenek ile değiştirilmesi
    Büyücülerin elektrik ve buz yeteneklerinin başarı oranının düşürülmesi
    Oyunun grafiklerinin alışılagelmiş olanlardan uzaklaşarak, KO oyuncusunun beğenmediği ve beklentisi dışında olan düzeyde değiştirilmesi
    Oyunda uzun zamandır düzelmeyen açıklar, telafi edilemeyen eksiklikler
    LWL JUMP adı verilen etkinlik ile emeksiz, paraya dayalı seviye yükseltme etkinliklerinin başlaması ve sunucularda aniden artış yapan +70 seviyesindeki karakterler
    Priest karakterlerin POT ticaretinin, rezleme özelliğinin öldürülmesi
    Oyuna yarım yamalak, özensiz hazırlanmış Türkçe Yamasının getirilmesi
    Oyunun genel grafiklerinin ve yetenek efeklerinin giderek çocuk oyununu andıran, basit ve gereksiz bir görüntü halini alması
    Oyuncuların taleplerini dikkate almayan, dik başlı ve çıkarlarını oyuncuların taleplerinin önünde tutan yapım şirketi ile oyun yönetimi
    Oyuncuların kendilerini değersiz ve yönetim tarafından kullanılıyor hissetmesi
    Haklı olduğun çok nokta var.Gel gor ki o efsane Knight geri gelmez.Gelecek olma ümidi olsa zaten pvp lerde binlerle oyuncu surünmezdi.Gerçektende oyunun mantığına aykırı çok fazla yenilik ,biz istemeden oyuna entegre edildi.

Senior Member m49's Avatar
    Nickname
    LegendM49
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    LegendNeverDie
    Server
    KO -> Europa
    Race
    Karus
    birgün super lotoyu tutturup turkiye lisansını alacam

Senior Member MlCHONNE's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Aile dükkanımıza ait olan 30 adet bilgisayarlı internet kafe de yıllarca knight online oynayan tüm oyuncular beni gördüğün de, len ünal hala oynuyor musun? Sorusuna utanarak öyle arada 1 saat felan abi diyorum... Utanmaya başladık bu oyunu oynuyoruz diye... Neden mi?

Rakip firmalar rakip oyunlar öyle dehşet oyunlar yapıyor ki Bol efectli bol skill tarzı ve oyuncuyu oyunun içinde ayrı bir dünya kurmasını sağlayarak kendine çekmeyi başarıyor. Sürekli aynı şeyler yerine farklı onlarca şey yaparak oyundan keyif almanı ve sürekliliği sağlayabiliyor.. Bazen ben de kendime sorarım başka oyunlar neden oynamıyorsun diye sonra dönüp bakıyorum ki ben görsellik, bol skill karakter yerine saf ve kolay oyun istiyorum o yüzden buradayım.. Anlatsam sayfalar olur ama temel sürekli değişir bu tür oyunlarda 10 gider 5 gelir, 5 gider 10 gelir şeklinde o yüzden önceden oynayıp bırakan sonra tekrar başlayıp bırakan onlarca oyuncu var. Bu kitleyi oyunda tutmak en ufak bir hataya bakıyor. Örneğin artık oyuncular klanlarına bağlılar, klandan 1 kişi soyulsun yada haksız banlansın ekipler komple bırakıyor bu da oyuncu azalmasına neden oluyor... Anlatsak çok uzun sürer ama gidişat yeni serverlere ağırlık öncekilere standart sayıda bir oyuncu demek oluyor.
    Last edited by MlCHONNE; 10-24-2017 at 12:09 AM.

Senior Member
    En başta oyunun grafikleri çok kötü ve bununla birlikte oyundaki renk uyumları çok saçma bütün renkler iç içe. Oyunda bir çok mantık hatası var örnek elinde hiç bir silah yokken elinde bir şey tutuyormuşsun gibi bir görüntü oluyor, MMOPRG bir oyun olmasına rağmen oyunun bir hikayesi yok hikaye olmadığı için karakterler de yok karakter olmadığı için oyunun RP yönü zayıf hatta yok. Oyuna seni silahlar/armorlar geliyor örnek krowaz, ama oyun baştan aşşağı RNG üzerine kurulu olduğu için ve insanların gözü doymadığı için yıllardır krowaz materyalleri farmlayan insanlar var ve bununla birlikte yıllardır oynayıp daha krowaz giyememiş insanlar var. Exp kasmak için görevler ile bir yere kadar geliyorsun ondan sonra haftalarca bir slotta mahkum kalıyorsun exp farmlamak için. Oyunda yıllardır bitmeyen koxplar/multiciler/buglar, PK yönü zayıf yok takım arkadaşının rengi mavi olunca slow yemiş, mor olunca debuff yemiş gibi (çoğu oyunlarda bütün playerlardaki bufflar/debufflar playerın üstüne tıklayınca gözükür.) saçmaca ezbere dayalı bir sistem.

Yani genel olarak bu oyunu bırakan zaten bir daha başlamaz, hiç oynamamış birininde oynayacağını zannetmem.

Senior Member
    Ya siz saka olmalisiniz yenilik gelmeseydi oyun kapanmisti zaten, krowaz utc gelmeseydi her yer +10 shell +10 shard raptor dolcakti pvp servere doncekti.Eski oyunu istiyorsaniz bu oyunun en bastan kodlanmasi gerekir iyi bir grafik motoruyla oyundaki butun exp sistemi arenalar mapler skiller yaratiklarin degismesi bunlarin droplarinin degismesi ancak boyle gerceklesir ve bu imkansizdir ancak USKO tek sw ye duser user sayisi 200-500 kalir o zaman bu gerceklesebilir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by zgrdnz1 View Post
    Ya siz saka olmalisiniz yenilik gelmeseydi oyun kapanmisti zaten, krowaz utc gelmeseydi her yer +10 shell +10 shard raptor dolcakti pvp servere doncekti.Eski oyunu istiyorsaniz bu oyunun en bastan kodlanmasi gerekir iyi bir grafik motoruyla oyundaki butun exp sistemi arenalar mapler skiller yaratiklarin degismesi bunlarin droplarinin degismesi ancak boyle gerceklesir ve bu imkansizdir ancak USKO tek sw ye duser user sayisi 200-500 kalir o zaman bu gerceklesebilir.
    Hocam bilgi vereyim, utc/krowaz olmasına rağmen her server +9 +10 item kaynıyor bunun yanında +3 takılarda mevcut. Ayrıca eski knight meraklısı bir insan değilim, oyunun neden kötü bir oyun olduğunu belirttim.

Senior Member
    tarih güzeldir severim. Gs uefa kupasını alalı 18 sene olmuş bakın. muş mış miş yani geçmişte kalmış artık o o zamandı tebrik ederiz.
    Knightta o hesap boşverin herşey sevdaya dahil.