Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 22
    Banned

Mgame e yapılan haksızlık

Yabancı kaynaklı okuduğum bir haberden size bahsetmek istiyorum. Haberde akara ve manes serverlarından 13 günde 1 milyon dolar kazanıldığını söylüyor. Bu rakamı karşılaştırmak gerekirse steam in ilk 3 haftasında kazanılan gelir 1.3 milyon dolarmış.Kaynak

Bu rakam gözünüze çok fazla gelebilir ancak oyunun yeni sw başlangıcı dışında çok fazla para kazandırdığını düşünmüyorum. Taş çatlasa geri kalan zamanlarda 1 milyon dolar daha kazandırıyodur. Yani yılda kazanılan para 2 - 2.5 milyon dolar olduğunu varsayarsak ayda 150-200 bin dolar gibi bir gelir yapıyor. Türkiye şartlarında çok büyük rakamlar olabilir sizler için ancak oyun piyasası için çok ufak rakamlar.

Şu linkten mobil oyunların kazandığı miktarları inceleyebilirsiniz. Listenin 10. sırasındaki oyunun günlük kazancının 260 bin dolar olduğu söyleniyor. Bu tür oyunlara benzer yüzlerce oyun var şuan piyasada, ortalama olanlarının bile ayda 200 bin dolardan fazla kazandığını düşünüyorum. Bu sadece işin mobil kısmı birde masaüstünde pc oyunlarını dahil edersek Knight onlinenin kazandırdığı para gerçekten gülünç bir rakam olarak ortaya çıkıyor.

Sizler çok para veriyoruz diye şikayet edebilirsiniz ancak oyuncu azlığından dolayı(Diğer oyunlarla karşılaştırılınca) kazanılan paralar çokta fazla değil. Bu sebeple yapımcıdan güncellemeler neden bu kadar uzun sürüyor vs diye şikayet ederken adamların bu işteki amaçlarının para kazanmak olduğunu unutmayın. Bu rakamlara şu verilen hizmetin yarısını bile alamayabilirsiniz şu piyasada.

Şuradanda
    2015 yılındaki bazı mmo ve mmorpg oyunlarından bazılarının yıllık gelirlerine bakabilirsiniz. Bence oturun çok fazla ses çıkarmayın oyunun kapanmadığına şükredin
    Last edited by MorganLeFY; 09-16-2017 at 08:08 AM.

Senior Member Afs1nBey's Avatar
    Nickname
    AfşinBey
    Class
    Warrior
    Clan
    Secretive
    Server
    Europa
    Race
    El-Morad
    Diyosinki Oyuncu çekmede başarısız oldukları ve 13 yıldır oyunda gözle görülür bir değişiklik olmadığı halde eğer oynamak istiyorsanız , oyunu oynamayanların yerinede para vereceksiniz. Sen markete gittiğinde yumurtanın tanesi için 20 lira istese adam 20 lira ne ya? dersen adam da şöyle derse senin mantığına göre alıcaksın ozaman '' Kardeşim size en yakın market benim ama senden başkasıda gelmiyor müşteri olarak uzağa gitmek istemiyorsan ALICAKSIN'' derse gözün kapalı vericeksin parayı... Diğer MMO ları ne kadar biliyorsun bilmiyorum ama örnek versem banlanıcam kesin söylemiyorum. Oyun piyasasını biliyormuş gibi kazançları örnek göstermişsin birde o oyunların oyunculara ve oyununa verdiği değere bak isterim.

Zamanın en çok oynanan oyunlarından biri olan Knight Online bu hale düşer bir oyun çıkar 1 yıl içinde Milyonlarca kişiye ulaşır. Uluslararası turnuva düzenler turnuvalarda milyon dolar dağıtır.

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by MorganLeFY View Post
    Yabancı kaynaklı okuduğum bir haberden size bahsetmek istiyorum. Haberde akara ve manes serverlarından 13 günde 1 milyon dolar kazanıldığını söylüyor. Bu rakamı karşılaştırmak gerekirse steam in ilk 3 haftasında kazanılan gelir 1.3 milyon dolarmış.Kaynak

Bu rakam gözünüze çok fazla gelebilir ancak oyunun yeni sw başlangıcı dışında çok fazla para kazandırdığını düşünmüyorum. Taş çatlasa geri kalan zamanlarda 1 milyon dolar daha kazandırıyodur. Yani yılda kazanılan para 2 - 2.5 milyon dolar olduğunu varsayarsak ayda 150-200 bin dolar gibi bir gelir yapıyor. Türkiye şartlarında çok büyük rakamlar olabilir sizler için ancak oyun piyasası için çok ufak rakamlar.

Şu linkten mobil oyunların kazandığı miktarları inceleyebilirsiniz. Listenin 10. sırasındaki oyunun günlük kazancının 260 bin dolar olduğu söyleniyor. Bu tür oyunlara benzer yüzlerce oyun var şuan piyasada, ortalama olanlarının bile ayda 200 bin dolardan fazla kazandığını düşünüyorum. Bu sadece işin mobil kısmı birde masaüstünde pc oyunlarını dahil edersek Knight onlinenin kazandırdığı para gerçekten gülünç bir rakam olarak ortaya çıkıyor.

Sizler çok para veriyoruz diye şikayet edebilirsiniz ancak oyuncu azlığından dolayı(Diğer oyunlarla karşılaştırılınca) kazanılan paralar çokta fazla değil. Bu sebeple yapımcıdan güncellemeler neden bu kadar uzun sürüyor vs diye şikayet ederken adamların bu işteki amaçlarının para kazanmak olduğunu unutmayın. Bu rakamlara şu verilen hizmetin yarısını bile alamayabilirsiniz şu piyasada.

Şuradanda
    2015 yılındaki bazı mmo ve mmorpg oyunlarından bazılarının yıllık gelirlerine bakabilirsiniz. Bence oturun çok fazla ses çıkarmayın oyunun kapanmadığına şükredin
    At gözlüklü bir insan gördüm.

Banned
    kimse sizin babanızın oğlu değil siz oyun oynayacaksınız diye adamlar gelirlerini azaltmak zorunda da değil. İstediği rakamlara ulaşamayan çoğu firma iflas kararı alıp kapatıp gidiyor. Eğer bu rakamlar doğruysa mgame nin oyunu kapatmadığına dua edin siz. Ayrıca kimse kimsenin yerine para vermek zorunda değil ancak fiyatlar bu kadar yüksek olmasına rağmen bu gelirler ile oyunun hala açık olması bence mucize. Mgame yazılımcılarının neden oyun ile bu kadar az uğraştıklarını anlayın diye paylaştım sadece. 13 yıllık bir oyuna oyuncu çekmenin ve o oyuncunun diğer oyuncularla rekabet edebilmesinin imkansızlığını bilmeniz lazım. Şu saatten sonra Knight onlineye yeni oyuncu katılması çok zor, oyun yıllardır sürekli geriye gidiyor zaten ve bence piyasadaki rakamlarla karşılaştırdığımızda kazandığı rakamlar oyunun sonunun geldiğini gösteriyor.
    Oyunun hem oynanışıyla hem yapısıyla ilgili köklü değişimler gelmediği sürece bu süreç sona doğru yaklaşıyor bence.

Senior Member
    Tamam sen babasın. (Bir paragraf okudum, çok yazı var.)

Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by MorganLeFY View Post

Şuradanda
    zarardan kar olmaz , kurtarmıyorsa oyunu kapatırlar ...

Senior Member
    bu oyuna bu para çok bile neyin derdindesin ama inanmıyorum o rakamlara en az 50-100 milyon kazanıyorlardır yeni serverlarda

Banned
    Nickname
    UBB
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    Okumayanlara özet: yıkama yağlama yıkama yağlama parlatma cilalama

Bahsettiğin oyunları milyonlar oynuyor 0.99 centlik harcamalar yapıyor o gelirlere ulaşıyorlar. Şuan düşüşte olan wow bile yıllarca sadece 12-20 euro arası fiyatlarda seyir etti aboneliği oyunculara ve sunduğu hizmeti ve ortamı sen bu kafayla hayal bile edemezsin. Bizim oyun pahalı ve değişmesi lazım bu bir gerçektir.

Last edited by UBB883; 09-16-2017 at 11:17 AM.

Senior Member Tryldz5353's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Manes
    Race
    El-Morad
    şılap şılap yaladı ya la Kapatsınlar o zmn çokta fifi.Para veriyorsam hizmet alacagım.Bu kadar basit Dünyanın en pahalı oyununu oynuyoruz boru değil!!!
    Okçu 80 Çok Sekiyor!!!!!!!!!!!!

Banned
    Quote Originally Posted by UBB883 View Post
    Okumayanlara özet: yıkama yağlama yıkama yağlama parlatma cilalama

Bahsettiğin oyunları milyonlar oynuyor 0.99 centlik harcamalar yapıyor o gelirlere ulaşıyorlar. Şuan düşüşte olan wow bile yıllarca sadece 12-20 euro arası fiyatlarda seyir etti aboneliği oyunculara ve sunduğu hizmeti ve ortamı sen bu kafayla hayal bile edemezsin. Bizim oyun pahalı ve değişmesi lazım bu bir gerçektir.

nerenle okuyorsun bilmiyorum ama yazdığım şeyleri algılayamadığın açık. Yıkama yağlama diye özetlediğin kısımlarda kimi yıkayıp yağlamışım çok merak ediyom nttgame mi mgame mi ? Adamların kazandığı paranın piyasayla karşılaştırmasını yaptım sadece ne kadar düşük olduğunu vurguladım. Normal şartlarda mgamenin oyunu kapatmasının bile normal olacağından bahsediyorum sadece.
    Ayrıca bir önceki attığın mesajıda şikayet ettim haberin olsun