Results 1 to 8 of 8

Thread: Bilgi amaçlı,

Junior Member

Bilgi amaçlı,

Merhaba Değerli DostLar...

HAKLI OLARAK, BİLİŞİM SUCLARINDAN OYUNA DAVA AÇMIŞ, VE BAŞARILI BİR SONUÇ ALAN OLABİLMİŞMİ.?
    Merak ettiğim bir konudur, başına gelen yada eşinden dostundan duyan var ise paylaşırsanız sevinirim, TeşekkürLer...

Senior Member SkCZ0cK's Avatar
    Nickname
    lGi00l
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Impregnable
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    2 kere açtım ama bir sonuç alamadım.Daha doğrusu bana dönüş yapılmadı hiç.

Senior Member MlCHONNE's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Karakterim 4 yıl öncesin de sunucuların genelinde yer alan soyulma furyasından biraz medet kapmış ve bende soyulmuştum. Bilet attığım vakit otomatik mesaj atılıyor ve herhangi bir şekilde yardımcı olunmuyordu.
    Bende hakkımı İstanbul vatan caddesin de yer alan emniyet müdürlüğü sivil suçlarına şikayet için gittim. Bir çok aramadan sonra içeri girdim ve konu hakkında bilgi verdim. Bana verilen cevap ise bu işlemlerin öncelikli olarak savcılık tarafından yapılması sonra dosyanın buraya gelip incelenmesi ile olacağını ifade ettiler. Bu istişareden sonra Çağlayan adliyesine gittim. Gerekli belgeler ile birlikte Siber suçlar ile ilgilenen Savcı ile görüştüm. Konunun bir çok kişinin başına geldiğini ve bu tür olaylar için bizlere müracaat ettiklerini iletti ve dosyamın kısa zaman içerisin de Emniyet müdürlüğüne iletileceğini ifade etti.
    Aradan geçen 3,4 hafta sonra telefonumdan benimle iletişime geçildi. Emniyet müdürlüğüne gelip ifade vermem istendi. Gittim her olayı anlattım. Polis Memuru da bu konuda bir çok şikayet aldığını ve bizler de bu olayların nasıl gerçekleştiğini, nasıl bir pazar ortamı oluşturulduğunu anlayabilmek için bizlerde oyunları oynuyor test ediyor ve müdahaleler de bulunuyoruz dedi.

Yine aradan 4,5 ay geçti ve bir gün polis memuru yeniden telefonla iletişime geçti benimle. Ve dediği şu kelime beni benden almıştı '' Sizi soyan kişiyi bulduk hakkında işlem yapacağız '' Bu laf sonrasın da adalet yerini buldu dedim. Gerçekten kimin soyduğunu merak etmiştim ve polis memuruna kimmiş bu kişi diye sorduğum da '' Babamın adını ve soyadını verdi '' ben bu laftan sonra şok oldum aylarca beklemişim ve bilgisayarın mousesini bile yönetemeyen babam, bilgisayaır açmış oyuna girmiş ve beni soymuştu.. Şok oldum cidden ve o gün anladım ki siber suçlar sadece Ülkemize siyasi anlamda saldıran ve siyasi anlamda devlet taraftarı eleştiri yapan kurum kuruluş ve kişiler hakkında işlem yaptığı farkettim. Ve şikayetten çekildim...

Senior Member Phoenix_AS's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Midgard
    Race
    El-Morad
    Haklı olduğun konularda tabi ki mahkemeye baş vurursan ve arkasında durursan sonuç alırsın, ama yok incik boncuk için dava açarsan uğraşmazlar bile. Haklı olduğun bir konuda da sabırlı olman gerekir bir iki ayda çözülen olaylar değil bunlar.

Senior Member Qwar16's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gaia
    Race
    Karus
    Bilişim suçlarına başvuru yaptığımda 2013 yılında nttgame firması benim en son giriş yaptığım ip yi verince bilişim suçlarına bi sonuç alamadan geri döndüm.

D.N: Dilekçemde özellikle giriş yapılan saati belirtmeme rağmen 1 gün önceki giriş ıp si verildi.

D.N.2: Forumda lütfen karakteri ticket sonuçlanana kadar banlayın dememe rağmen ise aldığım tek cevap karakterin sizin olduğundan emin olamayız denilip konularımın kitlenmesiydi.
    Last edited by Qwar16; 08-18-2017 at 01:54 PM.
    https://i.hizliresim.com/ZE7Ykg.jpg

Junior Member
    Özetle, kazanan masa oluyor.
    olan oyuncuya oluyor desenize...

Senior Member Fauwk's Avatar
    Kullanıcı sözleşmesi vb. detayları iyice okuyarak ilerlemelisin bunlara rağmen eğer haklıysan tabii ki sonuç alırsın.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    bişeey çıkmıyor kişi bulunuyor sonuç olarak para cezasıyla kurtuluyor.

neden uğraşılmıyor çünkü gerçek hayattaki soyulmayla oyundaki soyulma aynı değil felsefesi var