Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Post UTC de solo iş yapılabilir mi ?

hiç utc girmedim yarın utc giricem fakat ne bir clanım nede bir arkadaşım var utc de solo olarak bişeyler kazanabilmek mümkün mü ırkla haraket ederek ? yoksa ft gibi orda bulunan herkeze otomatik olarak bişeyler veriyormu

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Merhaba,

[Rehber] UTC Etkinliği

Boss diye tabir ettiğimiz yaratıklara belirli bir oranda vurursanız, oda başı Trophy of Flame alma şansınız vardır. Bunun için üzerine yüklü miktarda [80-90] Life's Crystal almalısınız.

NOT : UTC Etkinliği cuma günleri, 22.00'da olmaktadır.
    Last edited by akoml; 07-22-2017 at 10:25 PM.

Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Önceliğin içerde kurulan partilerden birine girebilmek olsun. İçerdeki herkes ekip değil. Normal partiler kuruluyor. Bu yüzden girdiğin andan itibaren Seeking Party açık gez mutlaka. Çok vahim bir durumda değilsen mutlaka bir parti bulursun. UTC'de partiye girebilirsen ve partinde bir nebze ne yaptığını biliyorsa solo kasacağından daha iyi kasarsın. Belki şansınız yaver giderse bir drop dahi alabilirsiniz. Bu yüzden önceliğin bir parti bulabilmek olsun.

Bunları es geçerek solo kalacağını varsayarsak içeri girmeden önce kendini olabildiğince tanklaştır. İçerde oynanan kedi fare oyununda sen fare olacaksın. Sürekli kaçışacaksın ve olabildiğince az ölmeye çalışacaksın. Olabildiğince az diyorum çünkü öleceksin illaki. Bu yüzden UTC'yi bitirmene yetecek kadar Life Crystal eşyasına sahip olduğuna emin ol. İçerdeyken üzerindeki Life Crystal eşyası biterse paşa paşa Moradon'a geçersin. Solo iken dakikalarca yaşamak için ortalıkta kaçışacaksın ve diğer partilerin boss'u kesmesini bekleyeceksin. Boss kesildikten sonra da Trophy of Flame eşyasını alıp keyfine bakacaksın. Kolay gelsin.

Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by akoml View Post
    üzerine yüklü miktarda [80-90] Life's Crystal almalısınız.
    80-90 tane nedir? Şaka mı 74 Level 2200 HP'li ve kiralık itemli bir Archer karakter ile 13-14 tane harcamıyordum ben.

Banned
    Nickname
    WithMeForever
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    80-90 tane kristal alıcağına hiç almasın utc girmesin daha iyi Ben bazen hiç harcamadan 10 kutu alıyorum bazen ise 3 tane kristal harcayarak 5 kutu alıyorum tamamen şans. Biriken bosslara bağlı. Priestim

Senior Member lllpeacecitylll's Avatar
    Nickname
    peacecity
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    HonorableFamily
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Eğer merak ettiğim için gireceğim diyorsan dediği gibi 80 90 life ile gir. Çünkü acemilikte var ekibinde yok yatar yatar durursun. Ama para kasmak için gireceğim diyorsan, çakma chitin kasıp kırdırır ve çıkan lifeleri satarsan daha iyi olur.

Yoksa 80 90 life ile tek başına alacağın kutu; life paranın çeyreğini çıkartmaz.
    Bu arada hangi serverdasın o da önemli. Areste 13 14 m arası bir kutu. Destanda daha pahalı ama ona göre de life crystal de değişiyor.

Senior Member Death_Stroke's Avatar
    UTC'de genelde party seek açarsanız karma partiler bulabilirsiniz 4-5 kutu ile tamamlarsınız. Ölünce Life's Crystall yoksa işiniz zor o yolu yürümek ve kesilmeyen yaratıkların yolda sizi kesmesi canınızı sıkabilir.

Banned
    Nickname
    OzamanDANS
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Gaia
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    rosettada o çarla girersen 30-40 tane harcarsın

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by eseyhan85 View Post
    80-90 tane nedir? Şaka mı 74 Level 2200 HP'li ve kiralık itemli bir Archer karakter ile 13-14 tane harcamıyordum ben.
    Siz Roguesiniz ama, şahısın karakterini bilmediğinden dolayı bir rakam söyledim. ''İlk kez girecek ve bir ekibi yok''. Sürekli yatacağını göz önünde bulundurmalı. Para ile almasına gerek yok, neredeyse her slottan +4 +5 shell düşmekte, shell düşen bir slota genie kursa, kırdığı shellerden rahatlıkta temin edebilir.

Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by 1efsaneydi View Post
    rosettada o çarla girersen 30-40 tane harcarsın
    Ortada bir karakter bilgisi mevcut değilken siz hangi karakterden bahsediyorsunuz?

Siz Roguesiniz ama, şahısın karakterini bilmediğinden dolayı bir rakam söyledim.
    Nitekim bende o rogue örneğini bilerek verdim. Örneğini verdiğim 2K HP'li karakterde bile bu kadar harcanıyorsa, 20+ Life Crystal harcamak için kişinin özel bir çaba sarf etmesi gerek.

Para ile almasına gerek yok, neredeyse her slottan +4 +5 shell düşmekte, shell düşen bir slota genie kursa, kırdığı shellerden rahatlıkta temin edebilir.
    UTC'ye böyle hazırlanan kaç kişi gördünüz acaba? 80-90 tane Life Crystal'e en az 1-1.5 GB harcamamak için günlerce ve belki haftalarca genie ile farm yapmayı tavsiye etmekte ben açıkcası en ufak bir mantıklı gerekçe göremiyorum. Böylesi bir çabanın karşılığı olarak da epi topu 4-5 tane Trophy of Flame alınacağını bilmek bu tavsiyeyi ayrı bir abes kılıyor. Bu işin benim kaçırdığım mantıklı bir yanı varsa beni aydınlatın lütfen.

Oldukça sürrealist bir yaklaşım sergilemişsiniz. Tebrik ederim