Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Post Knight online yaşayan bir efsanedir fakat düzeltilmesi gereken şeyler var

Hepimiz biliyoruz değilmi internet kafeleri ağzına kadar doldururdu her serverin 3 er sunucusu vardı ve gece yarısından önce 3. servera bile girilemezdi bende dahil çoğu kişi sınıfta kaldı ailelerimizle tartıştık resmen eroin bağımlısı gibi bu oyunu oynuyordu herkez . Koxp çıktı falan filan oyun yanlış kişilerin eline geçti oyun çöküş dönemine girdi dahada öncesinde buglar dupeler vs. şuan oyunun durumu iyi doğru ellerde fakat bu doğru ellerde bazı yanlışları desteklemekte ve yenilik adı altında getirmeye devam etmekte . bu şeylerin kesinlikle bu oyunda yeri yoktur oyunun dinamosuna kurallarına fiziğine aykırıdır.

1- ) sürekli yeni itemlerin eklenmesi : Büyük bir yanlış oyun yerinde seyredemez deniliyor fakat yenilik demek yeni item getirmeyi gerektirmez farklı aktiviteler düzenlenebilir farklı maplar getirilebilir map değişikliğine gidilebilir. Eğer senin eklemiş olduğun bir item oyundaki farklı bir itemin varlığını kaybetmesi anlamına geliyorsa senin bu itemi getirmemen gerekiyor . Eğer illaki getireceksen bunu gerçekten oyunda sağlam olmak adına takılmasını zorunlu hale getirmek yerine oyuncunun kendi oluşturmuş olduğu stratejisine göre seçebileceği bir seçenek olarak getirilmeli. magelerden örnek verelim nova atacaksa ne biliyim mp dayıyor paper giyiniyor paperlerine mp yada hp basıyor yada bir kısmına hp bir kısmına mp basıyor kimisi gidiyor kollluğu bacaklığı chitin yapıyor kalanını paper giyiniyor takılarını buna göre belirliyor ya gidip rom takıyor paperse atıyorum işte fr takıyor gibi gibi. tamamen stratejiye bırakılmalı zorunlu hale getirilmemelidir . krovaz utc dark night rosetta .

Olumlu bir örnek raptor ws giga,avedon. : raptor takan avedonluyu kesemez gibisinden bir zorunluluk yoktur tamamen oyuncunun stratejik seçimlerine bırakılmıştır çok basit bir örnek vericem raptor takarsan attackın fazla olur skill mesafen artar avedon takarsan damagen düşer fakat seriliğin artar extradan işte bir iki bonus elde edersin yani burda bir takas söz konusu vuruş seriliğini damage ile takaslamış oluyorsun tamamen stratejine yeteneğinin ne olduğuna bırakılmış .
    2. örnek = giga,avedon ws lugias,murky + hanguk giga şahsen tercihim lugias + gigadır görüldüğü gibi tamamen tercih benim elimde fakat şurda avedon yerine virinom koysak şimdi sizlere soruyorum tercihiniz ne olurdu ??? avedon +7 ws virinom +7 buyrun ?? avedon kullanıcısına virinom takmak farz oldu !!! ( KONUNUN DEVAMI YORUMDADIR )

2-) CHAOS STONE ; Sizlere soruyorum upgrade oranı düşürülseydi ne olurdu enazından +8 itemler crit atardı şuanda oyunun bu haliyle bile bu itemler crit atarken upgrade oranının düşürülmesine hiçbir anlam veremiyorsunuz değilmi ? haklısınız bende anlam veremiyorum gelin inceleyelim .

chaos stone diye birşey yapıyorsun noormalde 8-12 saatler arasında çıkan bosslar 45-60 dakikada bir çıkartılabilir hale getiriliyor 1 tane de değil 4 tane çeşit çeşit çıkartılıyor ve serverde bu taş 7/24 kesilmeye devam ediliyor sen ortalama 55 dakikada 1 respawn olan bir taşın içerisine birde iron neck , iron belt , chitin shield, rol , roc , ske belt gibi gibi şeyleride eklersen tabiykide oyun çığırından çıkar ve işin dahada kötü tarafı bu durumdan sadece 1 clan faydalanabiliyor önceden solo takılan arkadaşlar şans eseri yolda gezerken bulup kesebilidiği bossları sen bu şekilde nerde çıkacağı belli olan bir noktada tüm bossları toplarsan hata etmiş olursun. eğer benzetme yapacak olursak takılar için upgrade oranının düşürülmesi gibi bir benzetme yapılabilir. Şimdi işin daha da kötüsüne gelmek istiyorum evet DC premium seslerini duyar gibiyim buyrun sizlere DC premium ve chaos stone combosu .(KONU DEVAMI YORUMDADIR )

DC premium on chaos stone ws users : 45 dakikada bir çıkan bir taşın içerisine oyundaki en değerli takıları koyuyorsun bide DC premium diye birşey icat edip %100 drop rate sağlıyorsun . çoook ama çok büyük bir yanlış ayrıca dc premiumun olumsuz etkileri burdada bitmiyor.

1-) Gb kasmak çok kolaylaşmıştır aynı şekilde upgrade oranının düşmesiyle benzetme yapılabilir . bir oyunda GB kasmak kolay hale getiriliyorsa bu oyunda sadece ve sadece parasını verip düdüğü çalan arkadaşların borusu ötmektedir. bu bir oyundur ve adı üstünde freetoplay bir oyundur elbetteki npoint sistemini kullanıp bazı oyuncular birtakım ufak üstünlükler elde etmelidir bunda bir yanlış yoktur fakat DC premium oyundaki bütün goldbar ve item dengesini bozmaktadır Genie ile birleştirildiği zaman oyuncu oyundaki gb miktarını ( YATTIĞI YERDEN HİÇBİR EMEK HARCAMADAN ) arttırabilmektedir . daha da kötü olanı bu gb leri tl ile satarak oyundaki TL babası arkadaşların biz normal oyuncular üzerlerinde ezici üstünlük sağlamalarına yardımcı olmaktadırlar .

3- genie ve DC premium : bunu pek açıklamaya gerek yok zaten bahsettik yani genie kaldırılmalı emek geri getirilmelidir DC premium kaldırılmalı şans faktörü devreye sokulmalıdır. önceden yasa dışı aktivitelerle insanlar para kazanmaya çalışıyorlardı banned oluyordu falan filan enazından bu oyundaki TL ticareti biraz cesaret işiydi ama adam kuruyor genieyi basıyor premiumu sokuyor 16 tane char adam tamamen yasal olarak tıpkı bankalar gibi YASAL SOYGUNCULAR diyebiliriz bankalara . Bu arkadaşlarda Yasal ticaretci gb sini kasıyor TL ye çeviriyor yolunaa bakıyor zengin arkadaş basıyor parasını alıyor bu arkadaştan GB leri oda yoluna bakıyor ezilenler bizler oluyoruz bu bir oyun adı üstünde OYUN .

Gerekli desteği vermenizi rica ediyorum.

Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Haklı olduğun çok nokta var.

Senior Member
    Chaos stone konusunda kesinlikle haklısın, eski haline geri getirilmesi gerekiyor. Bu şekilde tek bir clana çalışıyor tüm bosslar ayrıca dropları yüksek ve çıkan itemle r değerli. Iron set vs. itemler bu kadar kolay ulaşılabilir olmamalıydı.
    PUS'ta satılan eşyalara gelince yapımcı asla PUS eşyasını kaldırma yoluna gitmez.
    Yeni itemler ve aktiviteler getirilmesi gerekiyor buna çare yok. Oyun kısır döngüye giriyor yoksa. Farklı eventler ile aynı itemler elde edilirse, eşit item servera dönüşüyor. Herkesin eşit iteme sahip olması Knight Online mantığına aykırı.

Senior Member Yescoo2's Avatar
    Race
    El-Morad
    tartışmaya açık haklı oldugun yönler var bos taşı felankor gibi olabilir 8 9 saat te bir çıkabilir ozaman server'a item girme sayısı azalı genie kalksa daha güzel olur vs vs böyle gider

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Genie ile gb kasma olayına bende ifrit oluyorum bu adamların çoğu sitelere satmak için gb kasıyor yani char dizmek için bunu yapan az kişi var çoğu meslek edinmiş kişiler adam sokuyor çöp slotlarına, cardinale veya hornete bir dolu char kazandığını siteye satıp geçimini sağlıyor. Fakat emeğiyle elle kasıp pot parası çıkarmak isteyen veya upgrade yapacak parası olmayan adam bu adamlar yüzünden oyunda farm yapamıyor, farm dediğin emekle olur gelirsin slota elinle kasabildiğin kadar kasarsın yorulduğunda bırakırsın herkes faydalanır ama adam bir giriyor slota aylarca çıkmıyor, bırakın elle farm yapmayı görev bile yapamaz hale geldi çoğu kişi. Demem o ki bu genie, dc pre ve farm üçlüsüne artık bir çözüm bulunmalı genienin kaldırılması değil belki fakat en azından bir düzenleme olabilir, mesela benim aklıma gelen belli başlı slotlarda geni ile bırakıldığında ordan çıkan item neyse onu vermemesi gibi örneğin cardinal javel, ya da çöp slotlarında çöp atmaması gibi bilmiyorum böyle bir şey mümkün mü başka şeyler de düşünülebilir fakat bunun önüne geçilmeli. Bu olayın yıllar önce hf açıp stagedonlarda koxpla gb kasılması arasında hiç bir fark yoktur onun önüne koxpu engelleyerek geçilemedi ama kastıkları itemin fiyatı düşürülerek olaya son verildi, neden? oyunun ekonomik dengesini bozduğu için. Şimdi gelinen noktada bunlar legal hale getirildi ve artık bunun iyce cılkını çıkaran insanlarla doldu oyun.
    Last edited by BySTONEXX; 07-18-2017 at 08:03 AM.

Quote Originally Posted by BySTONEXX View Post
    Genie ile gb kasma olayına bende ifrit oluyorum bu adamların çoğu sitelere satmak için gb kasıyor yani char dizmek için bunu yapan az kişi var çoğu meslek edinmiş kişiler adam sokuyor çöp slotlarına, cardinale veya hornete bir dolu char kazandığını siteye satıp geçimini sağlıyor. Fakat emeğiyle elle kasıp pot parası çıkarmak isteyen veya upgrade yapacak parası olmayan adam bu adamlar yüzünden oyunda farm yapamıyor, farm dediğin emekle olur gelirsin slota elinle kasabildiğin kadar kasarsın yorulduğunda bırakırsın herkes faydalanır ama adam bir giriyor slota aylarca çıkmıyor, bırakın elle farm yapmayı görev bile yapamaz hale geldi çoğu kişi. Demem o ki bu genie, dc pre ve farm üçlüsüne artık bir çözüm bulunmalı genienin kaldırılması değil belki fakat en azından bir düzenleme olabilir, mesela benim aklıma gelen belli başlı slotlarda geni ile bırakıldığında ordan çıkan item neyse onu vermemesi gibi örneğin cardinal javel, ya da çöp slotlarında çöp atmaması gibi bilmiyorum böyle bir şey mümkün mü başka şeyler de düşünülebilir fakat bunun önüne geçilmeli. Bu olayın yıllar önce hf açıp stagedonlarda koxpla gb kasılması arasında hiç bir fark yoktur onun önüne koxpu engelleyerek geçilemedi ama kastıkları itemin fiyatı düşürülerek olaya son verildi, neden? oyunun ekonomik dengesini bozduğu için. Şimdi gelinen noktada bunlar legal hale getirildi ve artık bunun iyce cılkını çıkaran insanlarla doldu oyun.
    mükemmel yazmışsın özetlemişsin durumu zamanında spoilerden çıkan kanatları işte 10k dı düşürdüler fiyatını gül gibi oldu çinliler 35 lvl charlarla gidip goblinlerde dünyanın gb sini sokuyorlardı ne oldu onunda önüne geçildi

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by barbarabiribor View Post
    mükemmel yazmışsın özetlemişsin durumu zamanında spoilerden çıkan kanatları işte 10k dı düşürdüler fiyatını gül gibi oldu çinliler 35 lvl charlarla gidip goblinlerde dünyanın gb sini sokuyorlardı ne oldu onunda önüne geçildi
    O Çinlilerden ne çektik be ne günlerdi, adamları expe yatıyrıyorduk tek golemle bile yatmıyolardı 3 4 tane çekip yatırabiliyorduk anca, ama bana mısın demiyorlardı nasıl bir tpt sistemi kurmuşsa adamlar, yatanı direk kaldırıp tp yapıyorlardı kaldığı yerden devam ediyordu
    Last edited by BySTONEXX; 07-18-2017 at 06:43 PM.

Junior Member Lothiee's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    El-Morad
    Chaos Stone konusunda kesinlikle hak veriyorum .

Günümüz piyasasında '' Takım oyunu '' birçok oyun için ön planda . Ancak solo oynayan oyuncular da düşünülmeli . Chaos Stone sisteminde tek kişinin drop alması imkansız gibi bir şey . Chaos Stone ' un oyuna tek katkısı 50 dakikada bir BOWL ' da oluşan olağanüstü hareketlilik . Ayrıca , sizin de dediğiniz gibi Chaos Stone ' un çıkma aralığı oldukça az . Ortalama düşünürsek 2 saatte bir Unique item giriyor server piyasasına . Bu da uzun vadede çok değerli itemleri değersiz yapıyor .

Son olarak eskiden yaptığımız bence oyunun en zevkli etkinliklerinden biri olan '' Bowl '' dönme olayını da birçok oyuncunun aradığını düşünüyorum . Chaos Stone için anket gibi bir şey yapılması kanaatindeyim.

'' Acizler için imkânsız, korkaklar için müthiş gözüken şeyler kahramanlar için idealdir. ''