Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Thread: Ban işlemleri

Senior Member

Ban işlemleri

Artık herkes biliyor ki bu koxp programları gizli gizli de yayılmıyor. Deepweb haline dönemeyeceği de kesin. Oyunda sistem bu koxpları otomatik tespit edip banlama gibi bir şey yapılamaz mı? Uğraşılmaz biliyorum fakat adamlar her patchde koxpu yenileyebiliyorsa teknik ekip de o koxpların kodlarını görecek bir yazılım düzenleyebilir. Bir bakıma hacker ı hackelemek gibi.

Teknoloji çok gelişti bir sürü oyunda gerçek dünya gibi grafikler var, bunların yazılımını hayal edemiyorum bile. Benim bahsettiğim şey ise daha basit bir şey sanki. Görülüyor ki xincode her şeyi tespit edemiyor. En azından en çok kullanılan koxpları bulmak zor değil bunların kodlarına göre bir şey yapılabilir.

Yazılımdan çok anlamam sadece lisede biraz c++ öğrenmiştim. Yazılımdan anlayan arkadaşlar varsa böyle bir şey yapılabilir mi bilgilendirirse sevinirim. Amaç o çok kullanılan koxpların kodlarını açıp ona göre oto tespit. Yapılabilirse hem biz rahatlarız hem gm ler rahatlar. Çünkü oyundaki banlama işlemlerinin nerdeyse hepsi cr üzerinden oluyor bence. Sonra inceleniyor ona göre işlem yapılıyor. Sistem tespit edip banlarsa güzel olurdu.

Quote Originally Posted by mrcrowlee View Post
    Artık herkes biliyor ki bu koxp programları gizli gizli de yayılmıyor. Deepweb haline dönemeyeceği de kesin. Oyunda sistem bu koxpları otomatik tespit edip banlama gibi bir şey yapılamaz mı? Uğraşılmaz biliyorum fakat adamlar her patchde koxpu yenileyebiliyorsa teknik ekip de o koxpların kodlarını görecek bir yazılım düzenleyebilir. Bir bakıma hacker ı hackelemek gibi.

Teknoloji çok gelişti bir sürü oyunda gerçek dünya gibi grafikler var, bunların yazılımını hayal edemiyorum bile. Benim bahsettiğim şey ise daha basit bir şey sanki. Görülüyor ki xincode her şeyi tespit edemiyor. En azından en çok kullanılan koxpları bulmak zor değil bunların kodlarına göre bir şey yapılabilir.

Yazılımdan çok anlamam sadece lisede biraz c++ öğrenmiştim. Yazılımdan anlayan arkadaşlar varsa böyle bir şey yapılabilir mi bilgilendirirse sevinirim. Amaç o çok kullanılan koxpların kodlarını açıp ona göre oto tespit. Yapılabilirse hem biz rahatlarız hem gm ler rahatlar. Çünkü oyundaki banlama işlemlerinin nerdeyse hepsi cr üzerinden oluyor bence. Sonra inceleniyor ona göre işlem yapılıyor. Sistem tespit edip banlarsa güzel olurdu.
    Bahsettiğin uygulama 2013'te yapılmaya kalkışıldı,100 banlanandan 20'si legal çıktı sistem kaldırıldı Yazılım denen şey aşırı derin olduğundan yüzeysel çalışılmış bir programla bunu yapmak imkansız,atıyorum ki 2+3=5 olduğunda,7-2=5 olduğunda,10-3=7 olduğunda bu hack'tir banlansın diyorsun,örneğin legal oyuncu arka planda bir site açıyor,o sitede malware oluyor ve bilgisayara otomatik yükleniyor ve ortaya 2+3=5 çıkıyor ve bir baktın banlanmışsın Çok ince ayrıntılı çalışılması gereken bir sistem bu,ayrıca zamanla yeni yazılımlar türedikçe sürekli güncellenmesi gerektiğinden maliyeti de büyük olur.
    Kaldı ki koxp yazılımını sızdırdıkları yazılım açıklarını bulup kapatmak,her bir satırı incelemek gerekse dahi 10 yıl sürmezdi
    Yani işin özü,koxp var ve olacak.Bunu önlemek diye birşey şu an için gereksinim olsa da beklenti olmaktan çıktı artık herkes kabullendi,ahmaklık edip bunu kullananlar da sürekli hem oyuna hem de bot yazılımcılarına,cash ve bot almak suretiyle para kazandırarak kendilerini heba edecekler.Oyundan para kazanma devri tarih oldu,artık ya adam gibi oynayıp eğleneceksin,ya da sürüneceksin.Daha sıkı denetim ve adaletli bir yönetim yeterlidir herkes için.
    Last edited by xDefansif; 06-14-2017 at 02:07 AM.

Senior Member TurkBlade's Avatar
    Race
    Karus
    Bazı önlemler alınıyor. Detaylı incelenmeden doğrudan karakterle ceza verilmiyor. Çoğunluğun bilmediği özel olarak yazılan hile programları da var.
    Kim demiş Avrupa insanı medeni?
    Ne edep var ne hayâ çırılçıplak bedeni!
    Eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni;
    Desenize hayvanlar bizden daha medeni!

Senior Member
    Quote Originally Posted by TurkBlade View Post
    Bazı önlemler alınıyor. Detaylı incelenmeden doğrudan karakterle ceza verilmiyor. Çoğunluğun bilmediği özel olarak yazılan hile programları da var.
    Bazı önlemler derken? Valla adamlar cirit atıyorlar etrafta. Yani hadi chaos koxper beni kesse videoda ismi gözükecek oto intahar yapıyor veya wall hack kullanıyor. Bunlara ne yapabilirim ki. İkincisi ben şerif miyim? Tüm illegalleri bulmak bana mı düştü. Gerçekten sinir hastası olup çıkacaz şu oyundan.

CR dışında bir çalışma varsa bilmek isterim gerçekten takdir etmek isteyeceğim bir durum.

Senior Member DOriliO's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Midgard
    Race
    Karus
    selam bunu nttgame yapamaz fakat aramızda crackten anlayanlar varsa koxp anayüzünü crackleyip her güncellediklerinde sürekli crack atarak insanlara ücretsiz sunarsa bu işi yapan adamlar para kazanamayacakları için artık koxpu yazmaktan vazgececektir bu bir düşünce tabi.
    #80Sekiyor-Asas oldum artık seksede olur sekmesede

Senior Member
    Quote Originally Posted by DOriliO View Post
    selam bunu nttgame yapamaz fakat aramızda crackten anlayanlar varsa koxp anayüzünü crackleyip her güncellediklerinde sürekli crack atarak insanlara ücretsiz sunarsa bu işi yapan adamlar para kazanamayacakları için artık koxpu yazmaktan vazgececektir bu bir düşünce tabi.
    Mantıklı ama o crakin işe yaraması için sanırım o craki update etmek gerekiyor KO launcher ile bunun içinde her crack çıktığında insanları oyundan attırıp o pachı yukleemelerını ıstemelerı lazım. Dc olduktan sonra pachı alsalarda olur gıbı bı mantıkla calısırsa ıyı tabı

Quote Originally Posted by DOriliO View Post
    parası olmadığı için koxp açamayanlar var. Valla koxper sayısı artar.

Senior Member Ajann's Avatar
    xcode bi aralar iyidi şuanda biraz durgunlaştı eryudesin kulakları çınlasın

Senior Member TurkBlade's Avatar
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by mrcrowlee View Post
    Bazı önlemler derken? Valla adamlar cirit atıyorlar etrafta. Yani hadi chaos koxper beni kesse videoda ismi gözükecek oto intahar yapıyor veya wall hack kullanıyor. Bunlara ne yapabilirim ki. İkincisi ben şerif miyim? Tüm illegalleri bulmak bana mı düştü. Gerçekten sinir hastası olup çıkacaz şu oyundan.

CR dışında bir çalışma varsa bilmek isterim gerçekten takdir etmek isteyeceğim bir durum.
    XIGNCODE 3 çalışması var. Facebook üzerinden kralların anında bildirim yapabilecekleri grupları var. Bunun dışında her sunucu her gün GM arkadaşlarca kontrol ediliyor. Kimse sizi illegal oyuncuları bulun diye zorlamıyor. CR'ye insanlar gönüllü olarak hile yapanları şikayet ediyorlar ve GM arkadaşlara yardımcı oluyorlar. Hile şikayet bölümünün olmasını çok eskiden zaten oyuncular istemiştir. O zamanlar hile çok daha fazlaydı.
    Kim demiş Avrupa insanı medeni?
    Ne edep var ne hayâ çırılçıplak bedeni!
    Eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni;
    Desenize hayvanlar bizden daha medeni!

Senior Member
    Quote Originally Posted by TurkBlade View Post
    XIGNCODE 3 çalışması var. Facebook üzerinden kralların anında bildirim yapabilecekleri grupları var. Bunun dışında her sunucu her gün GM arkadaşlarca kontrol ediliyor. Kimse sizi illegal oyuncuları bulun diye zorlamıyor. CR'ye insanlar gönüllü olarak hile yapanları şikayet ediyorlar ve GM arkadaşlara yardımcı oluyorlar. Hile şikayet bölümünün olmasını çok eskiden zaten oyuncular istemiştir. O zamanlar hile çok daha fazlaydı.
    Neden tek cümleme istinaden yorum yapıyorsunuz ki. Bunların hepsini biliyorum. İmece usulü herkesin birlik olup illegalleri engellemesi güzel bir şey. Ayrıca cr atmıyor değilim az sayıda da olsa attım. Ama işte mesela görev yapmaya giden olmasa o farmdaki koxperı gören olmuyor. Chaosta koxperı yakalamak da o kadar kolay değil. Zaten bazı sw lerde krallar arada etkinlik babında koxperları bildirmemizi söylüyordu, bildiriyorduk. Fakat işte çoğu tespit edilemiyor her zaman.

Ben oyunun daha çok zevkli olması açısından böyle bir talepte bulundum yapılabilitesi var mı diye. Yani sadece küfür yüzünden reportlama durumuna geldiğimiz günü görürsek işte o zaman derim ki tamam oldu. Keyfim için istemiyorum. Gerçekten çok sinir bozucu oluyor bu kadar illegalin olması. Eskiye göre az olabilir ama oynadığım 2005-2006(yanlış hatırlamıyorsam) illegal nerdeyse yoktu. Ondan sonra pk da çalışan ilk koxp çıktı. Sonra GB alımı sitelerinin türemesiyle sanki petri kabında üreyen mikroplar gibi koxperlar türedi.

Amacım kötü yorum yapmak değildi. Bir anlık sinirle yazdığım şeyler kötü algılandıysa kusura bakmayın. Çünkü bu illegaller yüzünden gerçekten tahammül sınırım aşılınca anında foruma girip yazıyorum.