Results 1 to 9 of 9
    Senior Member

Bu ne lag bu ne rezillik

Derecelı mac ve pingler yorum yapmıyorum ben cektığımız ezıyet rezıllık diz boyu..

Senior Member
    Nickname
    Ciminli24
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    Sivrisinekler
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by VipPatron View Post

Derecelı mac ve pingler yorum yapmıyorum ben cektığımız ezıyet rezıllık diz boyu..
    Üzeyir abi elimdeki böyle ss leri paylaşsam kavga çikar burda sorsan lag deillerdir

Senior Member Walker's Avatar
    Nickname
    Walker
    Clan
    NTT Game
    Merhaba Patron,

Yüksek ping sorunları doğrudan Phantomers sunucuları ile ilgili değildir fakat eklediğiniz görseli yapımcı firmaya göndereceğiz, eğer bir düzenleme gerekiyorsa optimize edilmesini isteyeceğiz. Sizlerden ricam bu tarz ekran görüntülerini veya videoları bana forum üzerinden ya da facebook hesaplarım aracılığı ile iletmenizdir. Ek olarak ülkemizde ki internet sağlayıcılarının sınırlamalarından dolayı bu tarz durumlarla karşılaşılması muhtemeldir.
    NTT Game || Phantomers Takımı

''Bizim fikrimiz, görevimiz.''

Senior Member
    Sayın walker benım evımde kısıtlı baglantı oldugu zaman 3 mb gibi bir baglantıdan bahsediyorum pingım yeşil ve herhangi bi lag problemı yasamıyorum bazı ınsa lar upload edip gecıkme yaratıyot pingi yeşil oldugu halde geçikmeli oynuyor kimide bilerek dow. Acarak ustunluk saglıyor duvar arkası olmeler adamın mermılerını gorupte adamı gorememe gıbı problemler yaşanıyor buna nabıcaz video cekıyoz udb atıyoruz baglantı sorunu adamın lagı vs var denıyor ve geçiştililiyor bizde mı bole yapıp oynayalım bizde mı haksız kazanç saglayalım ?

Kill Machine Primer_DarkC00L's Avatar
    Nickname
    PRG-DarkC00L
    Lagsız oynamak için ne kadarlık bir internete sahip olmamız gerekiyor.Yapımcıya sorarmısınız merak ettim.
    Last edited by Primer_DarkC00L; 05-02-2017 at 08:12 AM.
    “ HAYAL GÜCÜ BİLGİDEN DAHA DEĞERLİDİR.”

Albert Einstein

Senior Member
    Nickname
    Ciminli24
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    Sivrisinekler
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Primer_DarkC00L View Post
    Lagsız oynamak için ne kadarlık bir internete sahip olmamız gerekiyor.Yapımcıya sorarmısınız merak ettim.
    Walla ramazan abi çozemedim bende 8 mbit bana net gelihor 16 mbittdn sinirsiz int zulada 1-7 arasi ms aliyorum bu oyuna geldimi karşi taraftan laf geliyor gecikmen war diye bakalim yarina turkbey adli oyuncu benim lag olduguma dair video aticak bakiyim nasil lagim war zatem lag oldumu dkkada atiyot beni oyun sunuculari haftada 2 kez baslatilmali pazrtesi ve persembe gunleri

Quote Originally Posted by VipPatron View Post
    Sayın walker benım evımde kısıtlı baglantı oldugu zaman 3 mb gibi bir baglantıdan bahsediyorum pingım yeşil ve herhangi bi lag problemı yasamıyorum bazı ınsa lar upload edip gecıkme yaratıyot pingi yeşil oldugu halde geçikmeli oynuyor kimide bilerek dow. Acarak ustunluk saglıyor duvar arkası olmeler adamın mermılerını gorupte adamı gorememe gıbı problemler yaşanıyor buna nabıcaz video cekıyoz udb atıyoruz baglantı sorunu adamın lagı vs var denıyor ve geçiştililiyor bizde mı bole yapıp oynayalım bizde mı haksız kazanç saglayalım ?
    Kesinlikle haklısın abi Bu duruma el atmaları Lazım
    Dünyaya cinsiyetin erkek olarak gelebilirsin ama, adam olmadıktan sonra sende benim bacımsın.

Kill Machine Primer_DarkC00L's Avatar
    Nickname
    PRG-DarkC00L
    Quote Originally Posted by FoUnDERSS View Post
    Walla ramazan abi çozemedim bende 8 mbit bana net gelihor 16 mbittdn sinirsiz int zulada 1-7 arasi ms aliyorum bu oyuna geldimi karşi taraftan laf geliyor gecikmen war diye bakalim yarina turkbey adli oyuncu benim lag olduguma dair video aticak bakiyim nasil lagim war zatem lag oldumu dkkada atiyot beni oyun sunuculari haftada 2 kez baslatilmali pazrtesi ve persembe gunleri
    Birisinin SUNUCUNUN çok iyi olduğunu söylemesi gerekiyor.YAPIMCI ve Yayıncıya....

Bakalım bu haftaki bakımda ne gelicek 2 haftadır SUNUCUYA bakım yapılmadı .Üstede modun biri SUNUCUDAN KAYNAKLI değil yazmış.Birisinin Oyunun akıcı ve lagsız oynanması için SUNUCUNUN performansının üst düzey olması gerektiğini anlatması lazım.Her oyun SUNUCULARI BELLİ OYUNCU SAYISINA ORANTILI OLARAK AYIRIR fakat bu oyun Tek sunucuya herşeyi yükleyerek.Kapasitesi düşük olduğu için darboğaza girdini bilmiyorlar sanırım.İlk defa bir oyunda Klan maçlarının ve normal oyunların bir arada olduğunu gördüm ve görsel açıdan çok kötü gözüküyor.Aklıma sallama çay gibi bir iş yapılmış hissi veriyor.Uğraşmıyalım hepsi aynı yerde gözüksün ki odalar çok gözüksün oyuncu varmış hissi versin.Psikolojik baskı her zaman oyuna etkisi vardır bunu kullanıyor tüm yapımcılar.Bazıları kapasitesi düşük göstererek Sunucu sayısını arttırıyor bazılarıda böyle geçiştirmelik birşeyler yapıyor.

BELKİDE OYUNDA SORUN YOKTUR SUNUCUNUN ÜST DÜZEY OLMASINDAN DOLAYI OYUN BU HALE GELMİŞTİR.HİÇ BU YANDAN DÜŞÜNÜLDÜMÜ MERAK EDİYORUM.

Son olarak Ping değerinin Neden sayısal olarak gösterilmediğini bir kez daha anlıyoruz.Sunucunun Üst düzey olduğunu oyuncular görmesin diye.
    Last edited by Primer_DarkC00L; 05-02-2017 at 10:24 AM.
    “ HAYAL GÜCÜ BİLGİDEN DAHA DEĞERLİDİR.”

Albert Einstein

Game Master Khaliz's Avatar
    Class
    Rogue
    Race
    El-Morad
    Selamlar arkadaşlar,

Walker'ın da belirttiği üzere ülkemizdeki internet hız sınırlamaları oyun içerisinde kullanıcıların lag sorunları ile karşılaşmasına sebebiyet verebilmektedir. İnternetiniz 16mb iken arka planda interneti kullanan programlar oyun içerisinde sorun çıkarmayabilir, ama hız 3mb'e düştüğünde bu programların etkisi çok daha göze çarpar. Burada yanlış bir durum yok. Tabi Phantomers oynarken kullanımı zorunlu olmayan programlar açıp, interneti yorarak oyuna olumsuz etki etmeye çalışanlar da olabilir. Bu durumlar için de yapımcıdan Ping sınırlaması istemiştik, fakat kendileri genel optimizasyona odaklandıkları için şimdilik bekletiyorlar bu çalışmayı. Yine bu duruma manuel çözüm olarak bize yapılan videolu bildirimleri izleyip, kendi tarafımızda ek kontroller yapıp gerekli cezai işlemleri uyguluyoruz.

Sunucu konusuna gelirsek; geçtiğimizde dönemde Phantomers sunucularının optimize edilmesi ve lag sorunun en aza indirgenmesi konusunda çok sayıda çalışma yaptık ve kısmi olumlu etkiler gözlemledik. Sunucularımız şu şartlarda performans açısından olabileceğinin en iyisi durumunda. Tabi şartların değişmesi durumunda ek çalışmalar da yapılacaktır.

Haftalık sunucu sıfırlamalarının performans açısından olumlu etkileri olduğunun farkındayız. Bu sebeple her Perşembe günü, içerik eklentisi olmasa bile sunucularımızı sıfırlıyoruz. Yani yama notu konusunun açılmadığı haftalarda sunucu sıfırlama işleminin yapılmadığını düşünmeyin.

Oyun içerisindeki ping değerlerinin rakamsal olarak gösterilmemesi bizim değil, yapımcının özel isteğidir. Daha önceki süreçte yanlış hatırlamıyorsam 3 kere bu isteğimizi dile getirdik ve bu değişikliğin sistemsel açıdan sorun çıkarabileceğini söyleyip isteğimizi geri çevirdiler.

Umarım yanıtım aklınızdaki soruları az da olsa gidermiştir. Konu kilit.