Results 1 to 6 of 6

Thread: Oyun Ayarları

Banned
    Infractions
    0/1 (15)

Oyun Ayarları

Sa kardeş ..şimdi bende bi leptop var leptop güzel fakat 2006 model yenisini alma imkanı olsa ben 10defa çoktan almıştım zaten neyse oyun oynarken bu leptop kendi kendini kapatıyor bazen bilgisayara zarar geleceğini düşünüyor ve otomatik kapatıyor kendi başına bana hiç sormadan bi anda pat diye ekranı karartıyo önce sora bilgisayar kapanıyo ..ulan yapay zekaya bak sen nerden anlıyosun da bilgisayara zarar geleceğinide kendini kapatıyosun yani yapay zekanın anladığı şey ne ben onu anlamıyorum yani yakında terminatör filmindeki gibi yapay zeka insanlığı ele geçirirse kıyamet koparsa dünyanın ve insanlığın sonu gelirse şaşırmam vede insanlık için üzülmem çünkü insanoğlu özünde ve yaradılışında şerefsiz bi varlık bence o yüzden üzülmem neyse ben oyun oynarkende yapıyor bilgisayar bunu ve 5defa öldüm büssürü exp gitti dün tam msleri düşürmeye başladım pat ekran karardı ölmüşüm yani demem o ki ayarları felan nerden nasıl minimuma getiricez biri söleyebilirmi ..belki işe yarayabilir oyun ayarlarını kısmak ..
    Last edited by 0Ufuk00; 04-14-2017 at 06:58 AM.

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Selam,

F10 nu tuşladıktan sonra Options kısmından "Grafik Ayarlarına" gelerek; oradaki işaretli olan kutucukları kaldırın ve yüzdeyi minimuma çekin.
    Last edited by SkCLucky; 04-14-2017 at 08:29 AM.

Senior Member
    Kasma sorunun yok Ekran kartin yada islemcin omrunu tamamlamis olabilir

Banned
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/2 (30)
    Quote Originally Posted by 0Ufuk00 View Post
    Sa kardeş ..şimdi bende bi leptop var leptop güzel fakat 2006 model yenisini alma imkanı olsa ben 10defa çoktan almıştım zaten neyse oyun oynarken bu leptop kendi kendini kapatıyor bazen bilgisayara zarar geleceğini düşünüyor ve otomatik kapatıyor kendi başına bana hiç sormadan bi anda pat diye ekranı karartıyo önce sora bilgisayar kapanıyo ..ulan yapay zekaya bak sen nerden anlıyosun da bilgisayara zarar geleceğinide kendini kapatıyosun yani yapay zekanın anladığı şey ne ben onu anlamıyorum yani yakında terminatör filmindeki gibi yapay zeka insanlığı ele geçirirse kıyamet koparsa dünyanın ve insanlığın sonu gelirse şaşırmam vede insanlık için üzülmem çünkü insanoğlu özünde ve yaradılışında * bi varlık bence o yüzden üzülmem neyse ben oyun oynarkende yapıyor bilgisayar bunu ve 5defa öldüm büssürü exp gitti dün tam msleri düşürmeye başladım pat ekran karardı ölmüşüm yani demem o ki ayarları felan nerden nasıl minimuma getiricez biri söleyebilirmi ..belki işe yarayabilir oyun ayarlarını kısmak ..
    öncelikle konu garip bir isyan
    ekran kartınızdaki fanın temiz olduğundan emin olun hala sorun devam ediyorsa bir format istiyor demektir bilen birisine yaptırın oyunu gerekli programları yükleyin fazla hor kullanmayın 11 yıllık pc artık baya ısınıyordur ek fan filan alın sağına soluna yerleştirin aşağıda paylaşırım bi resim usb girişli 10 15 tl bişi minik ve kullanışlı pc yi soğuk tutar buda kapanmasına engel olur.
    bunlara ek ekran kartınızın programının güncel olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz.

bu arada yazınızda üslupsuz bi yer var onuda düzeltirseniz tşk.

Senior Member
    Infractions
    0/1 (13)
    Oyun ayarladı değiştirmenin etkisi oalcağını düşünmüyorum pek laucher girerken option bölümünden değiştirebilirsin

2006 senesinden beri hiç fan temizliği yaptırıp termal macun yenilettirdin mi ?

Pc parçaları belli sıcaklığın üstüne çıkınca kendini korumak için kapatır. Isı yönünden bi sorun varsa fan temizliği ve termal macun yeniletmen sorunu çözecektir eksta laptop fan alırsan ucuz bir şey bile olabilir en azından alttaki hava çıkışı direk yüzeye temas etmese bile etkisi olacaktır ama kesinlikle fan temizliği şart.

Eğer sıcaklık yönünden bi sorun yoksa bios güncellemesi yap ve format oda sorunu çözmezse pc çöpe at parça ömrünü yitirmiş yedek parça pcden pahalı olur
    Last edited by TellerMine; 04-14-2017 at 09:37 AM.

Senior Member Fauwk's Avatar
    İşlemcin bana bir bak diye çığlık atıyor, önce bir işlemcini kontrol et sonra oyun ayarlarını düşürürsün. İşlemcini kontrol etmek yerine hala oyun ayarlarını düşürüp girmeyi denersen muhtemelen elindeki bilgisayardan da olacaksın gibi gözüküyor.