Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 28 of 28
    Quote Originally Posted by SkCZ0cK View Post
    Aynen oyle yardımcı olabildiysek ne mutlu bize

Yardım ne kelime. Bizim klan hala azagai yanlısı olsa da wf+9un üstüne 2 neck verecektim belki de. Hayatımın kazığından kurtuldum. Cidden çok teşekkür ederim.

Quote Originally Posted by 1stARCHERY View Post
    şuan düşününce evet ibexler geldi diet öldü. k.b yyorum için
    Aynen öyle. Değiştirecektim diet almayacağım. Ibexler sayesinde cidden bi 6-7 ay iş yapmaz czde Diet. O sırada da bir daha satar oyun ibexi zaten.

Senior Member mrthekidd's Avatar
    Nickname
    purgatoryporutu
    Class
    Portu
    Clan
    GARGOYLEs
    Server
    Destan
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Harnedjitef View Post
    Arkadaşlar bu konuda kafama takılan bir kaç şey var. Özellikle deneyimli okçu arkadaşlardan yardım ve yorum bekliyorum.

Öncelikle ben Windforce Fire Rain Reb+11 kullanmaktayım. Şimdi Azagai+8 kullanan arkadaşlar Azagai+8'in benim yayımdan daha iyi olduğunu savunuyorlar. Çok tecrübeli bir okçu olmasam da kendi çapımda deneyimlerim var. Ben arkadaşlara neden Azagai+8 Windforce+9'dan iyi dediğimde aldığım cevaplar ve benim cevaplarımı size yazacağım. Yanlış olduğum yerleri düzeltirseniz, sevinirim. Çünkü belki de yayımı değiştireceği.

Klan arkadaşlarımdan biri: Azagai jamadar gibi vurur yani Wfden daha çok vurur. O yüzden daha iyi itemdir.

Cevabım: Arkadaşım sen ne kullanırsan kullan, rakibe ulaşan arrowdur. Zaten o yüzden arrow anti vardır. Bowla mı vuruyorsun ki jamadar gibi vuracak? Kaldı ki tepesinde bow yazıyor, jamadar değil.

------------------------------------------

Klan arkadaşlarımdan biri: Azagai de 155 ap var, wfde 151 ap var. Bu sebepten azagai daha çok vurur.

Cevabım: Yanlış biliyor olabilirim ama 17 dex, 4 ap açığı kapatıp önüne bile geçebilir. Kaldı ki benim bildiğim kadarıyla flame elemental silahlar, poisonlara nispeten daha stabil vurur.

-----------------------------------------

Klan arkadaşlarımdan biri: Wfde -70 defans var, azagai de yok. Ataklar da yakın sayılır. Azagai kullanırsan defans düşmez.

Cevabım: Okçu için önemli olan atacağın damagedir. 14 str daha fazla pot almamı sağlar. Krowaz patlaması alana damage atmamı sağlar. Bu durumda atağı da azagaiden daha iyi iken sırf 70 damage eksi yüzünden mi wfyi bırakayım?

(Burada şunu da belirtmek isterim ki o alana atılan 250 damage i adam yerine koymayan arkadaşlar var. Eğer ki bu oyunda takıların 250 hp takıların değerini 2-3 neck arttırıyorsa, alana 250 damage bence fazlasıyla değerlidir.)

----------------------------------------

Klan arkadaşlarımdan biri: Azagai daha seridir. Bu yüzden tercih sebebidir.

Cevabım: Eryudes bu konuda forumda görüşünü paylaşırken pk için azagai vs için wf demişti. Demek ki bu konuda yanılıyorsun.

---------------------------------------

Şimdi arkadaşlar lütfen yanlışlarımı düzeltin. Bunun yanında, burada kıyasladığımız; Azagai+8 ve Fire Rain Windforce+9'dur. Buna göre değerli yorumlarınızı benimle paylaşırsanız sevinirim. Bu başlık silah konusundaki tercihimi etkileyecek öneme sahiptir.
    kesinlikle windforce arkadaşlarının ÇOK ÇOK yanlış olduğunu düşünüyorum:
    1) tamam doğru azagai -def vermez ama wf zor seker ve okçunun skillerinin ne kadar sektiğini hepimiz biliyoruz
    2) 4 ap ile 17 dexi lütfen kıyaslamayalım (255 dex mevcut bir charda 5 dex dahi o 4 apyi kapatmaya yeter 17 dex ile sen 161 aplik silah takarcasına damage alırsın)
    3) wf ile dipten 3-5 combo ile her 2 comboda 1 ekstra damage vurursun
    4) Wf ele bağlanmaz azagai satayım desen 200 adet seal item lazım bu da oldukça yüksek bir tutar
    5) O BİR +9 WINDFORCE(kronosta kullanmıştım onun kadar mükemmel bir bow yok her serverda 7 wf mi 8 azagai mi diyorlar[özelliği sebebiyle] 8 wf olunca 8 azagai asla kullanmıyorlar sende 9 wf var lütfen şakalaşmayalım şimdi)
    KESİNLİKLE WİNDFORCE, azagai de kullandım çok fazla seken bir bow 1100 görürsen 700 800 görebiliyorsunuz wf +9 da kullandım 1100 gördüğüm magelere 990-1000 en düşük görüyordum. Arkadaşlarınız ÇOK HATALI!
    Ve hayır azagai bir bowdur jamadar gibi sözlerini arkadaşların kesinlikle reddediyorum 2sini de kullandım kesinlikle windforce o bow'a tamamen güvenebilirsin bu oyunun görebileceği en iyi bowdur (dark knight bow +7-+8 dışında).
    Ek:
    6) 250 damage diyorsunuz ama 3-5 girdiğiniz zaman o 6. oku atmış oluyorsunuz ve gerçekten çok seri tutar her 3-5 comboda neredeyse tutar, elime +7si geçerse size videosunu çekip atabilirim ama kullanmış birisi olarak oldukça karşı tarafı caydırıcı bir bow.
    7) Hayır serilik hususu cross bow(sağ el bow) ile normal bow(sol el bow) arasında söz konusudur cross bowlar(helenid, yeni bow, ...) her daim daha çok az daha yavaş atak yapar yani birinde ok atma süresi 0.9 saniye ise diğerinde 1.2 saniyedir o da wf'ye geçerli değildir aynı hızdadırlar hatta bir teoriye göre(HİÇ DENEMEDİM SADECE TEORİ) silahın üzerindeki dex bonuslar silahın daha seri ap yapmasına sebebiyet verir ve özelliklerin daha sık tutmasına (örnek: giga axe[mükemmel bir warrior player'ından bunu duymuştum deneme fırsatım olmadı ondan sebep sadece TEORİ diyebilirim]).
    Last edited by mrthekidd; 08-02-2015 at 01:48 PM.

Quote Originally Posted by mrthekidd View Post
    kesinlikle windforce arkadaşlarının ÇOK ÇOK yanlış olduğunu düşünüyorum:
    1) tamam doğru azagai -def vermez ama wf zor seker ve okçunun skillerinin ne kadar sektiğini hepimiz biliyoruz
    2) 4 ap ile 17 dexi lütfen kıyaslamayalım (255 dex mevcut bir charda 5 dex dahi o 4 apyi kapatmaya yeter 17 dex ile sen 161 aplik silah takarcasına damage alırsın)
    3) wf ile dipten 3-5 combo ile her 2 comboda 1 ekstra damage vurursun
    4) Wf ele bağlanmaz azagai satayım desen 200 adet seal item lazım bu da oldukça yüksek bir tutar
    5) O BİR +9 WINDFORCE(kronosta kullanmıştım onun kadar mükemmel bir bow yok her serverda 7 wf mi 8 azagai mi diyorlar[özelliği sebebiyle] 8 wf olunca 8 azagai asla kullanmıyorlar sende 9 wf var lütfen şakalaşmayalım şimdi)
    KESİNLİKLE WİNDFORCE, azagai de kullandım çok fazla seken bir bow 1100 görürsen 700 800 görebiliyorsunuz wf +9 da kullandım 1100 gördüğüm magelere 990-1000 en düşük görüyordum. Arkadaşlarınız ÇOK HATALI!
    Ve hayır azagai bir bowdur jamadar gibi sözlerini arkadaşların kesinlikle reddediyorum 2sini de kullandım kesinlikle windforce o bow'a tamamen güvenebilirsin bu oyunun görebileceği en iyi bowdur (dark knight bow +7-+8 dışında).
    Ek:
    6) 250 damage diyorsunuz ama 3-5 girdiğiniz zaman o 6. oku atmış oluyorsunuz ve gerçekten çok seri tutar her 3-5 comboda neredeyse tutar, elime +7si geçerse size videosunu çekip atabilirim ama kullanmış birisi olarak oldukça karşı tarafı caydırıcı bir bow.
    7) Hayır serilik hususu cross bow(sağ el bow) ile normal bow(sol el bow) arasında söz konusudur cross bowlar(helenid, yeni bow, ...) her daim daha çok az daha yavaş atak yapar yani birinde ok atma süresi 0.9 saniye ise diğerinde 1.2 saniyedir o da wf'ye geçerli değildir aynı hızdadırlar hatta bir teoriye göre(HİÇ DENEMEDİM SADECE TEORİ) silahın üzerindeki dex bonuslar silahın daha seri ap yapmasına sebebiyet verir ve özelliklerin daha sık tutmasına (örnek: giga axe[mükemmel bir warrior player'ından bunu duymuştum deneme fırsatım olmadı ondan sebep sadece TEORİ diyebilirim]).
    Özellikle ikisini de kullanmış biri olarak senin yorumların çok değerli. Çünkü tecrüben var. Umarım arkadaşlarım sözümü dinler de konuya bakarlar. Bir yorumlarına baktığımda sanırım sen Fire Rain türünü de seviyorsun?

Nickname
    purgatoryporutu
    Class
    Portu
    Clan
    GARGOYLEs
    Server
    Destan
    Race
    El-Morad
    Özellikle ikisini de kullanmış biri olarak senin yorumların çok değerli. Çünkü tecrüben var. Umarım arkadaşlarım sözümü dinler de konuya bakarlar. Bir yorumlarına baktığımda sanırım sen Fire Rain türünü de seviyorsun?
    kesinlikle fire rain oldukça değerli nitekim %5 ihtimal okçu için gerçekten bir nimettir tercümesi: 3-5 komboda çok sık tutacaktır.
    -70 defi dert etmeyiniz 80 iseniz bdwler ile 90 def +80 iseniz 100 jr ile 100def alabilirsiniz bu da açığı kapatmanıza yardımcı olacaktır.

Quote Originally Posted by mrthekidd View Post
    kesinlikle fire rain oldukça değerli nitekim %5 ihtimal okçu için gerçekten bir nimettir tercümesi: 3-5 komboda çok sık tutacaktır.
    -70 defi dert etmeyiniz 80 iseniz bdwler ile 90 def +80 iseniz 100 jr ile 100def alabilirsiniz bu da açığı kapatmanıza yardımcı olacaktır.
    Tamamdır. Lpp dışı takasa yanaşmam artık. Onu da veren çıkmaz. Bak bu konudaki siz değerli insanların yorumları olmasa diyorum ya wf nin üstüne 2 neck koyup azagai+8 arayacaktım. Bizim serverda azagai daha pahalı. Ne iş anlamadım

Nickname
    purgatoryporutu
    Class
    Portu
    Clan
    GARGOYLEs
    Server
    Destan
    Race
    El-Morad
    Tamamdır. Lpp dışı takasa yanaşmam artık. Onu da veren çıkmaz. Bak bu konudaki siz değerli insanların yorumları olmasa diyorum ya wf nin üstüne 2 neck koyup azagai+8 arayacaktım. Bizim serverda azagai daha pahalı. Ne iş anlamadım
    aman dostum hayatının hatası olur gerçekten unutmayınız ki insanlar sadece 2 dex almak için onlarca gb harcıyor(örnek: 14 dex +2hp küpe/16dex +3hp küpe[destanda 14 dex 7-8gb 16 dex ise 21 isteyenler dahi var ve azagai 8 30-40gb] ) siz ise 17 dex almış bulunuyorsunuz bunu gb ile kıyaslayamayız dahi. O bowa kesinlikle güvenebilirsiniz ondan daha iyisi +10 windforce'tur
    Last edited by mrthekidd; 08-02-2015 at 02:19 PM.

Senior Member SkCZ0cK's Avatar
    Nickname
    lGi00l
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Impregnable
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Bu gidişle +11 reb Lousy Windforcemı +21 reb yapacam

Quote Originally Posted by SkCZ0cK View Post
    Bu gidişle +11 reb Lousy Windforcemı +21 reb yapacam
    Aynen yayı değiştirsem mi diye açtığım başlıktan geliştirme kararı çıkacak neredeyse