Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 17 of 17
    Banın açılmasına birşey dediğimiz yok ama bugtan kazanılan expin ban açıldığındada karakterde kalması 83 e tonlarca para verip emek verip kasanlara küfür etmekten farksız yapılan hareket.

Bu rezilliği temizlicek bir gm yokmu yada yetkili ..

Senior Member
    Boştan Yere Forum Kirliliği Yapmayın La... Açmışlar İşte Karakterin Hesabını Bug Yapmasına Rağmen Artık Nasıl Bir T...K Varsa Adam da... Önemli Olan Şu Exp Bugu Bize de Söylese de Bizde Yapsak Bir Kereye Mahsus...

Ya ben 15 gün ban yemişim neden olduğunu bile bilmiyorum adamlar exp bug yapıp çarlarını açtırıyorlar sonra gelip adaletten bahsediyorlar.

Junior Member
    Quote Originally Posted by Eryudes View Post
    Merhaba,

Bahsi geçen karakter "EXP Bug" yaptığı için ceza almıştır. Daha sonra GM takımının durumu incelemesiyle 1 defaya mahsus hesabı açılmıştır.

Bu durumdan dolayı ceza alan hesabınız varsa GM takımı hesabınızı tekrar inceleyebilir.
    Charım Durduk Yere Report Ettin Sayın Eryudes. Lütfen Baştan İncelermisin. Kusura Bakma Ama Maili Gönderdim . Charter Name : KuzenlerAS35

Geçmiş olsun öncelikle..

Örümcek yuvasından ev olmaz.

Arkadaşlar unuttuğumuz altın bir kural vardır aynı zamanda bu bir ayettir.

Yüce Yaratıcı Mealen şöyle buyurmaktadır ;

"Kim kötü bir işe aracılık ederse yapan gibidir.Kimde iyi bir işe aracılık ederse oda yapan gibidir."

Yani biri içeri girip kasayı boşaltıyor diğeri gözcülük yapıyor veya görüyor ses çıkarmıyor sonra ben yapmadım ki o aldı diyor.

Bu ne kendini aklayabilir nede şuçu üstünden atmaya yetebilir..

Veya karakteri çalınıyor sonra koxp kullanıyor bahaneside benim çarımı soydular bende böyle yapacam.

Yanlışın yanlışla borcun borçla kapandığı nerde görüldü?

Yazılım açıklarını kullanmak Oyun kurallarında yasak ihlal edilmiş ise uymak gerekir.

Başkasına zarar vermediyse diğer oyuncuların haklarını gasp etmediyse oyun yönetimi ayrım yapmadan

bu affı aynı sıkıntıya düşmüş tüm oyunculara uygulamalıdır..

Bizim unuttuğumuz nokta şurda!

Chaos border jr gibi önemli mekanlarda kutu gem ödüllü mekanlarda illegalizmi görmezden gelip eğer kendi partimizde ise

ses çıkarmadan süreyi tamamlayıp ödülü almak gibi kendi adalet sistemimizi yanlış olan bu adalet sistemini

oyunda sürdürmek gibi bir yanlışımız var..

Ama her oyuncu bu gibi yerlerde ve exp kasılan yerlerde oyuncu haklarına müdahaleyi gördünmü kayda alsa raporlasa

bu zihniyetteki insanlara fırsat verilmese illegal yazılımlara ne kadar destek verilirse verilsin içerden ve dışardan

mutlaka sonu gelecektir.Ama yıllardan beri bu hiç olmadı.server olarak kimse birleşmek istemedi aynı binada oturan birbirinden

haberi olmayan komşular gibi..

Karakterin illegal olarak kazandığını bilir insan ama pazarından mal çeker.Görür ama aman boş ver kim uğraşaracak raporla der geçer

Kendi partisinde olur aman onlarda olmasın yoksa kaybederiz der ses çıkarmaz.

exp kasarken görür koxp olduğunu ama illede partiye girip exp kasmak ister..

Peki ne için bunlar iyi karakter iyi item iyi para şöhret adından bahsetirme tanınma duygusu.

Sonuçta bir toplum kendini değiştirmedikçe Allah'ta o toplumun halini değiştirmez.

Bazı Beyinsizler bu oyun Allah'ın bu oyunla ne alakası var gibi cahilce konuşmalar yapıyorlar.

Allah'ın iradesi bilgisi dışında gerçekleşen ne var kainatta?

Allah'ın yarattığı dışında bilgisi dışında başka bir yaratan mı var?

Tabiki yok haşa kuşkumda şüphemde yok.Hal böyle iken her işte Allah rızasını gözetmek lazım.

yine sorabilirler bazıları oyunda Allah rızasını nasıl gözetirsin?

Bu oyundaki yaş grupları 12 ile 25 30 çoğunluktadır.Tabiki büyüklerde vardır.

Oyun da konuşma sohbet kültürü malum. Küfür argo konuşmalar Anne bayaya sövme hatta bazı yerlerde Allah'a peygambere kitaba dil uzatmalar gibi..

Ayrıca bizim dinimiz kafirin , Gayri Müslimin dinine küfretmeyi bile doğru bulmuyor hoş görmüyor hatta Cenab-ı Hak

yasaklıyor. Mealen "Allah'tan başka varlıklara yalvarıp sığınan kimselere sövmeyin ki, onlar da kin ve cehaletlerinden dolayı Allah'a sövmesinler.."

Tabiki dil uzatmakla Allah c.c. ye zarar veremezler ama hüküm Allah'ın elinde o kullarının kötülüğünü istemez.Kulunun

da cahillikle kendi kendini ziyan etmesinide istemez.

Kaldı ki ben Müslümanım diyen bir çok kişi farkında olarak olmayarak Yüce Yaratıcı'ya kadar dil uzatıyor.

Cahil kimselere yani bilmeyenlere doğruyu hatırlatıp göstermek gibi her bilmeyene bir abi bir arkadaş gibi yaklaşmak gibi ..

Körelen beyinlere taze hücre verme misali bilmediklerini öğretmek gibi..

işte bizim sıkıntılarımın kaynağı bu..

Hırsızlığın ne kadar günah olduğunu bilmeyen neden hırsızlık yapmasın ki..

Anne babaya sövme Allah'a peygambere dine sövmenin ne kadar günah olduğunu bilmeyen için sövmemesinde bir neden yok ki.

Önemli olan bunları öğretmek.Ahlak olmadan oyun bile oynayamaz insan bunu kendi gözlerinizle görüyorsunuz..

Kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapamazsın.

Kendin yapmadan başkasına bunu yap diyemezsin.Bu kibre girer kendini üstün tutmaya kendini ondan farklı görmek

anlamına gelir.

Karakterler banlanıyor hapse düşüyor hackleniyor çeşitli sıkıntılar oluşuyor.Burda insanın kendine sorması lazım!

Acaba ben ne yaptımda bu başıma geldi diye kendinide sorgulaması lazım..

Çünkü sebepsiz yere hiç bir şey olmaz.Tesadüfi diye bir şey yoktur.Yüce Allah c.c. sebeplere bağlı yaratır herşeyi..

Oyun yönetimide ister para yatırsın ister yatırmasın her oyuncuya adil davranmak zorundadır.Para yatırana zaten pre cash gibi özelliklerle parasının karşılığını

vermektedir.Fakat illegalizmi para yatıran için görmezden gelmek yatırmayan için kesin hüküm olarak uygulamak adalet anlayışına dnyanın her

tarafında aykırıdır..

Böyle bir tutum içerisinde ise yönetim derehal değiştirmelidir.Yoksa sonucunda mutlaka zarar gören yine kendileri olacaktır..

Haksızlığa yol açan sebepleri ortadan kaldırmaları gerekmektedir.Oyuncuların gayret ettiğinden fazla olarak kendileride çaba göstermek

oyuncu haklarını korumak zorundadır..

Bu benim arkadaşım bu benim tanıdığım bu ablam bu abim bu bize çok para yatırdı gibi diğer oyunculardan farklı hüküm vermek te ne oyun yönetimine yakıışır ne adaletle bağdaşır ne de alhaki yönden etik olmaz..

Eğer böyle bir tutum üzere olmadığınızı düşünerek yapılıyorsa bu işlemler diğer oyuncularında aynı kategoide olduklarını her oyuncunun hakkını

savunduğunuzu gösterin.

Oyuncular arasında yani bizler arasında her toplumda olduğu gibi her ailede olduğu gibi fikir ayrılıkları farklı bakış açıları mevcuttur.Bunu göz önüne alarak yapılan işlemlerin tatmin edici adaletli seçim yapıldığını bildiren davranış ve tavırda bulunmanız gerekir..

Oyuncu olarak son aylarda oyun oynamak şu anki oyun sisteminde zor ve sıkıntılı olduğundan dolayı önce sıkıntıları gidermek adına çalışmam gerektiğini düşündüm.

Temel sorun illegalizm ve haksız kazançlar.Bunun üzerine yoğunlaştım şu an.Her raporladığım her videoya aldığım illegal demiyorum.Ama ortada bir gerçek var ki incelenmesi gözden geçirirlmesi gereken raporlar sundum ve sunuyorumda.

Sonuçta bu oyunu tek başıma oynamıyorum.Bulunduğum serverdeki her karakter benimle beraber oynuyor.border de chaosta bana bir haksızlık yapıldımı benimle beraber olan diğer insanlarada yapılmış oluyor.

İmkanım olupta görmezden gelmem bu illlegalizme destek verdiğim anlamına gelir.O yüzden raporladığım insanlar kusura bakmasınlar.Sonuçta kararı ben vermiyorum ben sadece incelenmesi için sunum yapıyorum.illagal bir sıkıntı yok ise zaten ortada sıkıntı yok demektir.legal oynayıpta oynadığıda kanıtlanmış insana da oyun ne derse desin sen illegalsin deyip çamur atmadığım gibi dedikodusunuda yapmıyorum yapmamamda gerekiyor..

Yüklediğim hiç bir videoda isim geçmez çünkü o videolar sadece kanıt niteliği taşıyan ama resmileşmemiş bulgulardır.

Buyrun bakın beceriksiz adam diye aratın you tubede hiç bir videomda isim geçmez.Yüzde yüz olduğuna inandığım videolarda bile isim yazmam.O benim görüşümdür ama benim görüşüm hüküm yerine geçmez..

Bir yere girildiğinde kapıda polisler güvenlik güçlerinin her gireni araması hepsinin potansiyel suçlu adayı olduğunu gösterir ama asla suçlu diye hüküm verilip aranmadan delil bulunmadan işlem yapılmaz...

Ayrı bir konuda forum etkinlikleri ay ay etkinlikler düzenleniyor..

Sayın yetkililer size burdan sesleniyorum daha öncede seslendim öneride bulundum.

Etkinlik mi yapmak istiyorsunuz ? Buyrun rapor etkinliği yapın..

illegal bulunan her rapor için çekiliş düzenleyin veyahut o ay içerisinde en fazla illegal rapor toplayan 10 kişiye ödül verin.

Böylece illegalizmin önüne bir adım daha geçmiş olursunuz hemde serverler ve oyuncular rahatlar..

Ne yapacak adam günde 30 çar sokup kendi kendinimi rapor edecek ödülü almak için?

Merak etmeyin kimse 100 200 hatta 400 tl için bir ay boyunca böyle bir aptallık yapmaz..

Çözüm isteyin yeterki unutmayın ki en güzel çözümler sıkıntının içinde olanlar tarafından farkedilir..

Clan etkinliği yapın.Sürekli online olan ve dağılmayan clanları takibe alın düzenli oyunda istikrar sağlayan clanlara ödül verin.Clanda belli bir sayıda değişikliğe uğramayan sürekli gradesini legal şekilde belli bir dereceye yükselten clanlara ödül verin.

Birliği sağlamaya vesile olmuş olursunuz.Clandaki oyuncularda birlik beraberliğin samimiyetin tadını almış olurlar..
    Last edited by skandaladam1; 10-23-2014 at 05:38 AM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Eryudes View Post
    Merhaba,

Bahsi geçen karakter "EXP Bug" yaptığı için ceza almıştır. Daha sonra GM takımının durumu incelemesiyle 1 defaya mahsus hesabı açılmıştır.

Bu durumdan dolayı ceza alan hesabınız varsa GM takımı hesabınızı tekrar inceleyebilir.
    Sayın Eryudes eğer böyle bir sey olduysaki söylediklerinize bakılaraktan oldugu belli adam 82 den 83 e bug kullanarak lwl almıs bug kullanımı hapis cezasıdır veya yuksek ihtimal ban sebebidir suc listesinden oyle yazıyordu ve insiyatifinizle 1 kereye mahsus acılmış diyorsun. Peki bu insiyatif neden sadece o adama
    acaba Asgard da olması sureklı cash alması ve sizlere yakın olmasımı o zaman bzimde carlarımızı inceleyin ve acın

Direk oyuncu mahkemesini kaldırın genel af cıkarın bir kereye mahsus ve adına gm insiyatifi olsun. Tek basıma exp kasarken banlandım.
    Bunun sucu ilk seferde hapistir ve sizin insiyatifiniz ban attırıyor neden ona farklı bize farklı davranıyorsunuz.
    Hesabımın incelenip acılmasını bekliyorum.Tek basına exp kasan kişiye verilen cezanın verilmesini istiyorum.Bu arada bunu sadece ben değil herkeze yapmalısınız yada o adamı tekrar banlamalı adaleti sağlamalısınız yoksa bu oyunu koxperler bile bırakıcak kimse kaymayacak bu gidişle

ID:kayamuhammed
    Hesabımı incelerseniz ve gereken cezası olan hapisi verirseniz sevinirim